„KOBIECOŚĆ” – grupa rozwojowa w nurcie Gestalt.

„Kobiecość”
grupa rozwoju dla kobiet w nurcie Gestalt

START:  26 marca 2019

Zapisy: REZERWUJĘ MIEJSCE!

Co dla mnie znaczy, że jestem kobietą? Jak się czuję w moim ciele? Czy jestem spójna, czy moje myśli i działania sabotują się nawzajem? Jak mogę sięgać po swoją moc ? Czy moje ciało daje mi oparcie czy jest źródłem problemów? Czy żyję w zgodzie w moim wewnętrznym rytmem?  Jakie przekazy na temat kobiecości dostałam od mamy czy babki? 

Z ogromną radością zapraszam Was do udziału w kolejnej grupie pracy z kobiecością w ramach Jalla! Prowadzić ją będzie Alina Krzemińska – terapeutka w nurcie Gestalt. Grupa odbyła się już sześć razy. Dostałyśmy głosy, że chcecie więcej, zatem ruszamy po raz kolejny. Odświeżyłyśmy również program.

Będzie więcej pracy z emocjami, umiejętnością wspierania siebie, odzyskiwaniem energii w ciele i kobiecą mocą.

Przed Wami siedem spotkań z kobiecością w stałej grupie kobiet, prowadzonej przez doświadczoną terapeutkę. Taka forma zajęć zapewni Wam  bezpieczeństwo i wsparcie w  swoim osobistym procesie.

Postanowiłyśmy zawiązać tą grupę z myślą o kobietach, które chcą spotkać się z głębokimi pokładami własnej psychiki i cielesności. Jeśli czujesz, że nadszedł moment w Twoim życiu, aby odrzucić stare schematy tak by w pełni doświadczać swojej mocy – dołącz do nas! Zapraszamy zarówno panie po kursach w Jalla!  jak i nowe kobiety, które chcą się odważnie przyjrzeć swoim emocjom i nauczyć żyć w zgodzie ze sobą.

Będziemy pracować z ciałem, energetyką i świadomością. Będziemy szukać sposobów na osiągnięcie wewnętrznej spójności (myśli, czucia, emocji, działania) i ukierunkowaniem energii. Uczestniczki nauczą się rozpoznawać schematy działania i poruszania się, które osłabiają ich energię i sabotują działania. Nauczą się ćwiczeń rozluźniających, wzmacniających oraz pomagających budować granice i pewność siebie. Będziemy wykonywać ćwiczenia ciała i rozmawiać 🙂 Nauczymy się jak można zacząć wprowadzać realne zmiany w swoim życiu poprzez kontakt z ciałem i połączenie z wewnętrzną mądrością. Celem zajęć jest, aby każda z nas miała możliwość sięgania po swoją moc. Ważna będzie również sama droga, czyli uważne przyjrzenie się wszystkiemu co nas od tej mocy oddziela.

Tematyka cyklu

Role życiowe

 • uświadomienie sobie w jakie role życiowe wchodzę
 • doświadczenie (poprzez ciało) jak się czuję w różnych rolach, w swoim życiu oraz odkrywanie co mi w nich przeszkadza, a w jaki sposób z nich czerpię, co mi dają.
 • poznanie siebie w różnych rolach życiowych, praktyczna praca nad zmianą ról i wyborem tych, w których chcę być częściej

Przekazy rodzinne

 • co o kobiecości powiedziała Ci mama, babcia, ciocia
 • czy kobiecość była szanowana, podziwiana w Twoim domu rodzinnym
 • czy chciałabyś być taką kobietą jak mama czy inna kobieta z twojego rodu
 • czego możesz się uczyć od kobiet z rodziny, a które ich nauki chciałabyś sobie odpuścić

Krytyk wewnętrzny

 • nauka uwalniania się z więzów perfekcjonizmu
 • praca z uwalnianiem i transformowaniem blokujących przekonań i nawyków
 • odzyskiwanie siły życiowej i poczucia pewności siebie
 • budzenie spontaniczności w działaniu

Emocje

 • rozpoznawanie i nazywanie emocji
 • poczucie emocji w ciele
 • różnica między wyrażaniem a nakręcaniem emocji
 • funkcja emocji
 • akceptacja własnych stanów emocjonalnych
 • nauka bycia „w emocjach”
 • odwracanie nawyku wypierania emocji

Ugruntowanie i Granice

 • świadomość postawy ciała
 • kontakt z rzeczywistością
 • ćwiczenia gruntujące i budujące naturalne granice energetyczne
 • określenie potrzeb w zakresie własnej ekspresji i przestrzeni życiowej
 • praca z energią życiową – co mi ją daje a co zabiera

Kobiecość i ciało

 • rozwijanie czucia w ciele
 • akceptacja i zaprzyjaźnianie się ze swoim ciałem
 • budzenie miednicy

Moje źródło mocy

 • jak kierować wewnętrzną mocą tak by już nie działała przeciwko mnie, tylko dla mnie
 • odnajdywanie osobistego źródła mocy
 • spotkanie ze zwierzętami mocy
 • „ładowanie akumulatorów”
 • siła płynąca z głębokiego kontaktu ze sobą/z ciałem
 • nauka jak mogę zawsze wracać do mojego źródła i czerpać z niego

Metody pracy

Praca ze świadomością i z przekonaniami, praca  z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, poprzez wizję i połączenie wizji i ciała, praca  z archetypami (archetypowe role życiowe), elementy psychodramy, praca z rysunkiem.

Terminy

Wtorki od 26 marca 2019 o godz. 19.45 – 21.45
Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe. Pomiędzy spotkaniami będziecie miały do wykonania specjalne ćwiczenia lub zadania.

Miejsce: Biała Droga 4/6

Koszt

Cena za cykl 7 warsztatów: 570 zł
Dla osób po kursach Jalla!: 520 zł

Zapisy: REZERWUJĘ MIEJSCE!

Rezerwacja miejsca jest równoznaczna z wpłatą pierwszej raty.
Zapisując się decydujesz się na udział w całym cyklu warsztatów.

Prowadząca

alina krzemińskaNazywam się Alina Krzemińska.
Kieruję się podejściem, że do terapeuty przychodzisz PO MOC, by odkryć źródło Mocy w sobie i nauczyć się z niej korzystać. Towarzyszę ludziom w rozwoju oraz przekraczaniu progów w życiu. Jestem dyplomowaną terapeutką Gestalt.
Ukończyłam 3-letnią Szkołę Counsellingu Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i Associacione Italiana di Counselling), a także roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt. Pracuję z zespołem Tanny Jakubowicz-Mount w programie „Progi Życia”. Inspiruję się zarówno podejściem Gestalt, jak i pracą Marshalla Rosenberga (twórcy Porozumieniem Bez Przemocy) oraz Arnolda Mindella (twórcy Psychologii Procesu). Pracuję ze snami, wizjami, archetypami, oraz z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, a także w oparciu o relacje. Lubię pracować poprzez psychodramę. Łączę również terapię ze sztuką wspierając proces integracji nieuświadomionych części nas samych.

Czym jest Gestalt?

„Nieważne, co nam zrobiono – ważne, co my zrobimy z tym co nam zrobiono”.

W podejściu Gestalt dąży się do wolności. Wolności, która wypływa ze świadomości motywacji własnych działań (w odróżnieniu od działania schematycznego, wynikającego z lęków i blokad, z introjekcji, nakazów, itp.). Sama świadomość to tylko pierwszy krok. Dalej jest decyzja co chcę z tym uświadomieniem zrobić. Wolność i siła, oraz poczucie kreowania własnego życia wypływają z podejmowania decyzji. Jeśli jesteśmy świadomi naszych motywacji, lęków, blokad i pragnień, to tracimy możliwość oszukiwania siebie i uciekania do pozycji ofiary. Znika podejście, że coś „muszę”, „nie mogę”, itp. Pojawia się natomiast „chcę”, „wybieram”, „decyduję”. Podejmując świadome decyzje zyskujemy siłę i wolność.

W pracy z terapeutą Gestalt (indywidualnej i podczas warsztatów) uświadamiamy sobie co się w nas dzieje, na poziomie ciała, emocji, podświadomości… Następnie możemy w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się progom, trudnościom w naszym życiu, zobaczyć je z nowej perspektywy, poszukać najlepszego dla nas rozwiązania, przetestować je. Sprawdzić jak się czujemy, czego potrzebujemy, żeby przekroczyć dany próg, a może po prostu jak zrobić następny krok, jaki krok, skąd czerpać siłę, odwagę, wsparcie.

Pracując poprzez łączenie świadomości, emocji i ciała kroki, które wykonujemy w takiej pracy nie są jedynie próbami. Dla naszej podświadomości są prawdziwymi krokami, zmianami, które będziemy integrować i wprowadzać do naszego życia. Część zmian dokonamy sami, świadomie, a część po prostu się zadzieje. Dlatego, że nasza podświadomość będzie już w innym miejscu. I tak czasem małymi, a czasem dużymi krokami będziemy stawać się osobami wolnymi, otwartymi i osadzonymi w swojej mocy.

Metody pracy w podejściu Gestalt są różnorodne i szerokie. Pracujemy na uświadomieniach. Pracujemy w oparciu o relacje. Pracujemy z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, poprzez psychodramę, ze snami, wizjami, archetypami, łączymy również terapię ze sztuką. Wszystkie te metody wspierają proces integracji nieuświadomionych części nas samych i uwalniania wcześniej zablokowanej energii.
Alina Krzemińska