ODZYSKAJ CIAŁO – kurs dla początkujących.

Kurs pogłębiania świadomości ciała i emocji poprzez ćwiczenia  Lowena, taniec swobodny i techniki ekspresywne.

 – – –   12 EDYCJA   – – –

START:  28 lutego, 2018


Zapraszam Was na cykl wyjątkowych spotkań z własnym ciałem!
Pozwól sobie poczuć naturalną energię życiową,  rozluźnić napięcia i wyzwolić ciało ze zbroi niewyrażonych emocji.
JAK?

 • Program kursu został skonstruowany tak aby każdy, krok po kroku mógł nauczyć się praktycznych metod pracy z ciałem.
 • Dzięki ćwiczeniom świadomości ciała nauczysz się rozumieć i odpowiadać na sygnały swojego ciała – dzięki temu przestaniesz się przeziębiać i żyć na energetycznym minusie.
 • Ruch swobodny, taniec i ćwiczenia ekspresywne oczyszczą Twoje ciało z napięć i starych, niewyrażonych emocji. Dzięki temu zrobisz miejsce na nowe: przyjemność, radość, spokój.
 • Nauczysz się niwelować ból i odnajdywać wygodę w codziennych sytuacjach.
 • Dzięki ćwiczeniom metodą Lowena nauczysz się akceptować swoje uczucia i wyrażać wszystkie emocje, nawet te, których nie lubisz. Po co?
 • Każda emocja ma swój sens! Nie wyrażając trudnych emocji blokujemy się również na przeżywanie tych miłych.
  Jestem pewna, że na kursie uda Ci się odkryć co emocje dla Ciebie znaczą i co dobrego może stać się w Twoim życiu gdy zaczniesz im ufać.
 • A co się jeszcze może wydarzyć?
  Kursy zwane są czasem żartobliwie „rzuć pracę w trzy miesiące!” Prawda jest taka, że nie wszyscy (tylko niektórzy) rzucają po nim pracę. Większość uczestników decyduje się jednak na konkretną zmianę w życiu. Czasem jest to założenie własnej firmy, czasem przeprowadzka, podróż albo…decyzja o dziecku.
  Może w Tobie też jest już taki zalążek nowego pomysłu ale czekasz aż ciało będzie gotowe i chętne na przygodę życia?
 • Na końcu artykułu możesz też poczytać więcej opinii uczestników poprzednich edycji (2012-2017).

To co? Wsiadasz na pokład?

Terminy spotkań:

Grupa poranna: środa, 9.00 – 11.00
Grupa wieczorna: środa, 18.00 – 20:00

Zajęcia ruszają 28 lutego. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Kurs obejmuje 8 spotkań po 2 godziny, raz w tygodniu + 5-godzinne, rozszerzone zajęcia w weekend  21 kwietnia (poranna) i 22 kwietnia (wieczorna) w godzinach: 10.00 – 15.00.

W sumie: 21 godzin zegarowych pracy z ciałem + praktyka w domu.

Po każdych zajęciach uczestnicy dostają specjalne zadanie domowe.

W programie:

 • Pogłębianie świadomości i czucia w poszczególnych częściach ciała.
 • Rozwijanie szacunku do ciała i jego ograniczeń.
 • Praca nad akceptacją swojego ciała.
 • Nazywanie i wyrażanie emocji.
 • Praca z wyrażaniem potrzeb i granicami.
 • Nauka odpuszczania kontroli i słuchania głosu ciała.
 • Rozwijanie zdolności do przeżywania przyjemności.
 • Uwalnianie napięcia z miednicy, brzucha, pleców, klatki piersiowej, szyi, szczęki, głowy.
 • Praca z uziemieniem (przeczytaj: co to jest uziemienie) i zwiększeniem tolerancji ciała na przeżywanie wysoko pobudzających ciało emocji.

Pracujemy w stałej, zamkniętej grupie.

Prowadzi: Anna Dymarczyk, założycielka Jalla!, certyfikowana instruktorka ćwiczeń bioenergetycznych (metoda Lowena) oraz  instruktorka choreoterapii. Autorka wielu własnych ćwiczeń, które z powodzeniem stosuje na kursach i warsztatach od 2011 roku. Swoją pracę poddaje superwizji.
Więcej: O Annie Dymarczyk

Jakimi metodami pracuję ?

 • Autorskie ćwiczenia świadomości ciała i emocji,
 • ćwiczenia metodą Lowena,
 • taniec swobodny,
 • techniki ekspresywne (rysunek, pisanie, głos),
 • elementy choreoterapii (terapii tańcem i ruchem),
 • ćwiczenia relaksacyjne.
 • Więcej o metodzie poczytaj tutaj.

Podczas trwania kursu można skorzystać z sesji indywidualnych u prowadzącej ze zniżką 50 %.  Sesje mają za zadanie pogłębić proces o aspekt indywidualny, rozwinąć tematy, które pojawiły się na zajęciach albo „odrobić” zajęcia w razie nieobecności. Sesje nie są obowiązkowe.

Miejsce:

KRAKÓW: Biała Droga 4/6, Dębniki

Koszt: 650 zł – przy zapisach do 22 grudnia
690 zł – przy zapisach do 10 lutego
Po tym terminie: 750 zł

Możliwa jest płatność ratalna.

Zapisy:
Miejsce rezerwuje opłata wysokości 200 zł, która jest równocześnie pierwszą ratą za kurs. Opłata ta jest bezzwrotna.
Opłaty przyjmujemy poprzez portal ekobilet.

Kliknij:
ZAPISUJĘ SIĘ  NA KURS PORANNY!

ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS WIECZORNY!

Pytania proszę kierować na adres:
jallajoga@gmail.com

Superwizja: Marzena Śniarowska – Tlatlik – certyfikowana superwizorka, choreoterapeutka, terapeutka Gestalt.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekłe postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Chcesz wiedzieć więcej o metodzie?
Poczytaj!

Kurs składa się z trzech poziomów pracy:  Ciało, Emocje i Świadomość emocji w ciele.  Na kolejnych spotkaniach pracujemy odpowiednio dobranymi technikami, krok po kroku wprowadzając nowe ćwiczenia, tak, aby stopniowo rozwijać zmysł czucia głębokiego (propriocepcji) oraz pogłębiać możliwości wyrażania emocji i obserwowania sygnałów płynących z ciała.

Pierwszy poziom: Ciało.

Na tym etapie pracy skoncentrujemy się na przywróceniu świadomości poszczególnych części ciała, odkrywaniu zależności pomiędzy nimi, oraz na pracy z oddechem. Świadomość ciała wypracowujemy sobie w praktyce specjalnie dobranych ćwiczeń.

Drugi poziom: Emocje.

Z pogłębioną świadomością ciała i umiejętnością pracy z uważnością, możemy zagłębić się w obserwację odczuć i sygnałów płynących z naszego wnętrza. Krok po kroku uczymy się ufać ciału i wyrażać emocje. Na tym etapie najważniejsze staje się pytanie „Co czuję?”, obserwowanie i zanurzenie w doświadczeniu.

Trzeci poziom: Świadomość emocji w ciele.

Uczymy się rozumieć sygnały płynące z ciała, akceptować je i odpowiadać na nie. Skupiamy się na pracy z technikami ekspresywnymi (taniec, ruch autentyczny, rysunek intuicyjny). Integrując doświadczenia kursu przenosimy nowe umiejętności z sali warsztatowej do codziennego życia.

Więcej o odzyskiwaniu ciała w naszym artykule na jalla!blogu

OPINIE UCZESTNIKÓW EDYCJI 2012-2017:

Z Jallą! budzisz ciało do życia, tańca, ruchu. Przypominasz sobie o kobiecości i emocjach. Tych przyjemnych i nieprzyjemnych. Trafiłam na zajęcia w najbardziej odpowiednim momencie. Zaczęłam właśnie podróż po odkrywaniu siebie poprzez własne ciało. Jalla! dała mi przyjazną przestrzeń do eksploracji we własnym tempie. Taniec autentyczny był dla mnie wspaniałym odkryciem, zwłaszcza ten w przyrodzie, a dzięki rysunkowi autentycznemu z powrotem polubiłam malowanie. Zajęcia w grupie z Anią jako prowadzącą mają w sobie dużo lekkości, a zarazem inspirują do zmian. 
Ola

________________

Genialna Ania Dymarczyk! Jej kurs Odzyskaj Ciało na Wiosnę był dla mnie iskrą od której zaczęło się moje nowe życie. Życie ze świadomym ciałem. Wiele blokad w ciele i emocjach zostało wtedy odkrytych i pokonanych. Taki był początek, a teraz lekko, tańczę, tańczę, tańczę…
Warsztaty z Jalla polecam naprawdę wszystkim.
Jeszcze raz wielkie dzięki Aniu!

Ania

________________

Kursy w Jalli, dzięki Ani pomagają każdemu znaleźć chwilę dla siebie. Ciało i głowa odpoczywa, a do tego na każdych zajęciach można dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. Atmosfera na zajęciach jest przyjazna i motywująca, co pozwala na dużą swobodę w ekspresji. Bardzo się cieszę, że spotkałam Jallę 😉
Ewa

_________________

Ania jest żywą, chodzącą, ugruntowaną, kołyszącą biodrami i kipiącą pełnią świadomej, kobiecej, zmysłowej cielesności reklamą swoich warsztatów. Kto nie wierzy, niech przyjdzie i popatrzy!
Katarzyna

_________________

Kurs otworzył mi oczy.  Zobaczyłam, że ciało to nie tylko część mojego życia ale to jego podstawa.

_________________

Tańczę codziennie, w biurze zanim wszyscy przyjdą.

_________________

Z początku  te trzy miesiące wydawały mi się bardzo długie ale teraz,  po zakończeniu kursu poczułam, że to dopiero początek. Dopiero teraz jestem gotowa, żeby spotkać się ze sobą i ze swoim ciałem. Oswoiłam się ze swoimi słabościami, niechęciami. Czuję, że bardzo mi w tym pomogła akceptująca postawa Ani.  Czekam na drugą część.

_________________

Fantastycznie proste i efektywne ćwiczenia.  Nie było w nich nic skomplikowanego. Większość mogę wykonać sama w domu i czuję się dzieki temu dużo lepiej. Ale grupy i tak będzie mi brakowało…

_________________

Zmiany! Zmiany! Zmiany! Teraz dopiero się zacznie. Dziękuję grupie i Ani za ten wyjątkowy czas. Nie zawsze chciało się wyjść z ciepłego domu i przyjść po pracy na zajęcia, nie zawsze było łatwo i przyjemnie. Ale efekty są!

_________________

Nie wierzyłem, ale podczas tego kursu naprawdę coś się we mnie zmieniło. Wcześniej czułem sygnały z ciała ale zupełnie nie wiedziałem co oznaczają. Regularna praca, obserwacja i ćwiczenia sprawiły, że nagle to co mówi moje ciało stało się dla mnie zrozumiałe.

_________________

Będzie mi brakować tych poniedziałków, szalonego tańca, śmiechu, energii grupy. Było super!

_________________

Bardzo ciekawy zestaw ćwiczeń, dobra energia grupy, profesjonalna i przygotowanana każdą sytuację prowadząca, przyjemny, owocny czas. Do zobaczenia jesienią na „dwójce”!

_________________

Czekałam na wielkie zmiany. Myślałam, że kurs przewróci moje życie do góry nogami. Teraz widzę, że jeszcze sporo pracy mnie czeka abym była gotowa na zmiany, których szukam. Widzę jednak, że da się. Ta droga została otwarta. Wiem gdzie chcę iść i wiem już jak.

_________________

Na nowo odkryłam radość z zabawy, leżenia i tarzania się po podłodze. Teraz  dużo częściej bawię sie z moimi dziećmi i już mnie tak nie męczy ich spontaniczność i energia. Chyba też mam jej więcej. Dziękuję 🙂

 _________________

Kurs był dla mnie okazją do spotkania ze swoimi słabościami a także ze swoją siłą. Nauczyłam się, że joga to nie tylko asany, że można w różny sposób dbać o swoje ciało. Wspaniałe prowadzące, bez nich nie było by takiej przyjaznej atmosfery do pracy. Bardzo podobał mi się długi relaks na zakończenie. Z każdych zajęć wynosiłam dużo spokoju i poczucia akceptacji dla siebie.

_________________

Dużo pozytywnej energii, ciepła i wsparcia grupy. Poznałam wspaniałe osoby, które nie wstydzą się tego co czują i potrafią o tym mówić. No i genialne instruktorki. Masa pozytywnej energii! To był dla mnie okres wielu zmian w życiu i uczestniczenie w zajęciach dało mi dużo siły do jego przejścia.

 _________________

Pierwszy raz naprawdę poczułam moje stopy! Niesamowite doświadczenie ruchu, oddechu w ciele, tańca bez muzyki i takiego prostego bycia. Dużo się działo. Super grupa. Super energia. Dzięki dziewczyny!

 _________________

Bardzo owocny czas.  Niektóre ćwiczenia wymagające, inne łatwe, ciekawie zbudowany program i zadania domowe. Jestem zaskoczona metodą, to naprawdę nietypowe połączenie jogi, tańca, rysunku. I działa! Poza tym otworzyłam się na taniec w ogóle, nawet bez muzyki. Odkryłam, że naprawdę mogę tańczyć z tym co czuję. To piękne!

_________________

 Kurs był dla mnie szansą na spotkanie ze sobą poprzez ciało, z językiem którym mówi moje ciało, którego wcześniej nie słyszałam. Pomogło mi to pokonywać codzienne problemy, podejmować decyzje i zmieniać swoje życie. Dziękuję

_________________

Dużo odkryć, wrażeń doświadczeń. Bardzo dobrze czułam się w grupie i wyniosłam z zajęć dobrych ćwiczeń do pracy na co dzień. Genialnie prowadzone ćwiczenia jogi, z ogromnym szacunkiem do ciała. Ważne i rozwijające trzy miesiące, czekam na kolejny stopień kursu. 

Ps. A na zakończenie wspólnej pracy wyjeżdżamy na warsztat  do przyrody na Majówkę oraz dajemy wszystkim uczestnikom stałą zniżkę na dowolne warsztaty i zajęcia Jalla! Istnieje również możliwość kontynuacji pracy jesienią na kursie 2-go stopnia: Mądrość ciała.

12 Responses to ODZYSKAJ CIAŁO – kurs dla początkujących.

 1. czy są jakieś zniżki dla studentów?

 2. Cześć, kiedy zacznie się następny kurs na Saskiej Kępie w Warszawie?

 3. A w Katowicach /okolicach planujecie ww kurs?

 4. Ile w sumie jest spotkań i w jakich godzinach będą się odbywać w Warszawie? Czy w kursie mogą brać udział osoby z dużą nadwagą (ale sprawne fizycznie)?

 5. Czy dobrze zrozumiałam: we Wrocku trzeba mieć wolne wszystkie niedziele przez 3 miesiące?? 🙂

  • Witaj Ewo, we Wrocławiu mamy zajęcia w postaci całodziennych zjazdów. Jest ich trzy: 19 październik, 30 listopad i 21 grudzień. Pozostałe ćwiczenia wykonujecie sami w ramach zadań domowych i konsultacji indywidualnych. Pozostałe niedziele możesz zatem przeznaczyć na wycieczki do przyrody i inne przyjemności życia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *