MOJE ŻYCIE W MOIM CIELE – grupa poranna met.Lowena

„MOJE ŻYCIE W MOIM CIELE”
 poranna grupa metodą Lowena z Zeljką Bodul Kięczkowską

Start: 21 listopada

Zapisy:  REZERWUJĘ!

czwartki od 21.11.2019
godz.9.00 – 11.15

Żyjemy w kulturze, w której coraz bardziej odchodzimy od ciała i od czucia. Akcent jest na „więcej i szybciej”. Liczy się skuteczność, sprawczość, produktywność, efektywność,… Przed nami jest co raz więcej wymagań do spełnienia a co raz mniej czasu na życie. Mieszkamy przeważnie w naszych głowach, w umyśle,  starając się skontrolować samych siebie i swoje otocznie. Jesteśmy w wiecznym pośpiechu, w bezdechu, ze zaciśniętym szczekami, uniesionym ramionami,.. Ciało traktujemy przedmiotowo – ma być zdrowe, sprawne i służyć nam we wykonywaniu naszych zamiarów.  Zdrowo się odżywiamy, uprawiamy aktywność fizyczna, wysypiamy się, kochamy i jesteśmy kochani, chodzimy na masaż, akupunkturę, pijemy zioła, medytujemy, ________( tu dopisz swoje 🙂 ).

A jednak!
Może jakiś ból od czasu do czasu, jakieś napięcia, które nie odchodzą, poczucie „dołka”, które znowu przychodzi, przewlekle zmęczenie… dają nam do myślenia, że może „coś jest jednak nie tak”.

Radzimy sobie z przykrym doświadczeniami i emocjami racjonalizując je, odcinając się, znieczulając się na różne sposoby…
Trudno nam czasami nawet powiedzieć co czujemy, jeśli cokolwiek. Odcięci od uczuć, tłumimy w sobie krzyk, płacz, smutek w zaciśniętym gardle, złość „zjada” nas od środka, ale jej nie czujemy, przekonani ze „nigdy się nie złościmy”, żeby wybuchnąć w najmniej „odpowiedniej” chwili. Albo na odwrót: może to właśnie do złości może mami najlepszy dostęp, ale do smutku, lęku, miękkości już nie. Może nie było nam wolno się złościć, może nie było nam wolno być „słabym” i smutnym, może zawsze mielibyśmy być uśmiechnięci, sprawni, być powodem do dumy, może nie wystarczyło tylko to ze jesteśmy.

Jesteśmy wytworem swojego dzieciństwa, sposobu w jaki byliśmy trzymani, widziani, traktowani jako dzieci przez swoich opiekunów. W tej pierwszej relacji nauczyliśmy się jacy mamy być ze by być akceptowani i kochani. Tak funkcjonujemy do dzisiaj. Nauczyliśmy się tłumić i odrzucać tych części siebie, swoich uczuć, z tym swojego ciała, ze by przetrwać i uzyskać poczucie bezpieczeństwa i miłości, które są niezbędne każdemu dziecku. Te części nas, tłumione i odrzucone, i dalej są w nas i czekają ze by ich obudzić, zobaczyć, uznać i zintegrować w sobie.

Dzieciństwa nie da się zmienić, ani rodziców. To co możemy zmienić są nasze przekonania, sposoby reagowania, wyrażania uczuć i funkcjonowania w relacji z samym sobą i w relacjach z innym osobami.

Jak praca z ciałem może nam w tym pomoc?

Jesteśmy jednością – ciałem, uczuciami, umysłem i dusza. Wszystkie z tych aspektów nas są z sobą nierozłącznie połączone. To co dzieje się z naszym ciałem oddziałuje bezpośrednio na nasz stan emocjonalny, intelektualny i duchowy i na odwrót. Dając przewagę umysłowi, zaniedbując wołanie cielesnego lub emocjonalnego aspektu powoduje zaburzenie równowagi  czego przejawem są miedzy innym choroby psychosomatyczne. To przez ciało kontaktujemy się z rzeczywistością, wiem co czujemy i z tym wiemy kim jesteśmy.

Wszystko to co przeżyliśmy w dzieciństwie zostało zapisane w naszym ciele w postaci wzorców napięć psychogennych, w postawie ciała,  w postaci pancerza mięśniowego ..

Pracując z ciałem w psychoterapii odzyskujemy dostęp do tłumionych uczuć i możliwość uwalniania napięć w ciele spowodowanych ich tłumieniem… odzyskujemy dostęp do ekspresji zarówno fizycznej jak i werbalnej i psychicznej i z tym do swoje żywotności i witalności.

W cyklu zajęć „Moje życie w moim ciele” prowadzonych w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena, psychoterapeutycznej metodzie pracy z ciałem i emocjami, będziemy stopniowo, każdy w swoim tempie i możliwościach, budzić i wołać do życia te odrzucone, zapomniane, zaniedbane części nas – naszego ciała i wszystkich uczuć które będą się pojawiały. Będziemy wzmacniać te części nas które są naszym zasobami.

 • Będziemy przyglądać się swoim wzorcom funkcjonowania w różnych aspektach – w aspekcie autonomii, asertywności, seksualności, przyjemności, wyrażania uczuć, stawiania granic, wyrażania potrzeb, sięgania, itd.
 • Pracując z ciałem, na ciele i przez ciało będziemy pracować na kilku płaszczyznach równolegle:
 • fizycznej – nad czuciem i uwalnianiem napiec mięśniowych
 • emocjonalnej – nad rozpoznawaniem, nazywaniem i wyrażaniem tego co pojawia się w uczuciach
 • intelektualnej – nadając znaczenie doświadczeniu w kontekście swoje historii życiowej
 • ekspresyjnej – wyrażając fizycznej przez ruch i werbalnej przez słowa
 • relacyjnej – w relacji z samym sobą i w relacji z innym osobami
 • Bedze możliwość przyjrzenia się swoim przekonaniami na różne tematy swojego własnego funkcjonowania
 • Będziemy pogłębiać nasz oddech i z tym dostęp do swoje żywotności a także rozwijać samoświadomość i samopoznanie

PROGRAM:

 1. Jestem swoim ciałem
 2. Stoję na swoich nogach!?
 3. Moja przyjemność!
 4. Granice.
 5. Moje tak i moje nie!
 6. Co leży mi na sercu…
 7. Potrzebuje?
 8. Puścić kontrole.

Grupa na charakter zamknięty co oznacza ze będziemy przez 8 tygodni pracować w tym samym gronie osób.

Zapraszam zarówno kobiety jak i mężczyzny, osoby nowe w metodzie Lowena jak i osoby z doświadczeniem.

Zapraszam osoby które lubią pracować w grupie jak i tych które się waśnie tego rodzaju pracy obawiają.

Ilość miejsc jest ograniczona wielkością sali. Decyduje kolejność zgłoszeń i wplata zaliczki.

Proszę zabrać z sobą wygodny strój oraz ręcznik i wodę do picia.

Terminy: czwartki od 21.11.2019
od godziny 9.00 do 11.15

Daty spotkań:
21.11, 28.11, 12.12, 19.12,
9.01, 16.01, 23.01, 30.01

Miejsce: Biała Droga 4/6, Kraków

Inwestycja: 890 zł

Zapisy:  REZERWUJĘ!

Grupa ma charakter ćwiczeniowo- terapeutyczny, jednak nie może zastępować psychoterapii. Osoby w trakcie psychoterapii lub pod opieka psychiatry bardzo proszę o poinformowanie swojego psychoterapeuty lub lekarza o zamiaru uczestniczenia w grupie.

Praktyka miejscami jest intensywna, dlatego potrzebujemy wiedzieć o chorobach, uszkodzeniach, wydarzeniach mogących mieć wpływ na aktualny stan psychofizyczny (zwłaszcza w przeciągu ostatniego roku).
Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk proszę o szczególną uważność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

Prowadząca: Zeljka Bodul Kięczkowska

Jestem certyfikowaną facylitatorką ćwiczeń bioenergetycznych przez FSBA (Florida Society for Bioenergetic Analysis).

Studiowałam Psychologie w CSUDH (California State University Dominquez Hills, LA, CA). Obecnie w trakcie szkolenia psychologicznego na SWPS (psychologia kliniczna) i w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Analizy Bioenergetycznej akredytowanego przez FSBA. Prowadzę grupy ćwiczeniowe, warsztaty i psychoterapię w nurcie Analizy Bioenergetycznej.

Jestem Chorwatką i obywatelką Stanów Zjednoczonych, mama dwójkę dzieci, mieszkam w Krakowie od ponad 10 lat.

Asystuje: Katarzyna Mazurek

Superwizja: Marzena Barszcz

Tworze Psyche i Soma gdzie dowiesz się więcej o mnie, o metodzie i przeczytasz opinie uczestników poprzednich zajęć

Zajęcia są przeciwwskazane:

– w stanach psychotycznych
– w trakcie terapii psychotropowej
– w ciąży lub połogu
– aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie po urazowych czy infekcyjnych)

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekle postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Proszę pytać, jeśli są jakieś wątpliwości: kontakt.psychesoma@gmail.com