POCZUJ SIEBIE W CIELE – wieczorna grupa met.Lowena

„Poczuj siebie w ciele”
 grupa ćwiczeniowa met.Lowena

„Większość osób nie ma kontaktu ze swoim ciałem i rzadko używa go świadomie, a nie w sposób mechaniczny. Bycie w kontakcie z ciałem polega na odczuwaniu, również skurczów i napięć, które blokują przepływ pobudzenia i odczuwania. Tylko poprzez odczuwanie napięcia można się od niego uwolnić. Mówi się, że nie ma napięcia nerwowego, które nie byłoby związane z chronicznym napięciem mięśni.”
Alexander Lowen

Analiza Bioenergetyczna (met. Lowena) jest metodą psychoterapeutyczną i rozwojową, w której ciało, umysł i emocje są ze sobą ściśle połączone a praktyka wpływa zarówno na nasz stan fizyczny i psychiczny. Ćwiczenia bioenergetyczne mają na celu przywrócenie kontaktu z otoczeniem. Początkowo mogą się wydawać dziwne, śmieszne i stresujące. Często przyjmowane pozycje, zaaranżowane sytuacje mogą sprawiać wrażenie nienaturalnych. Jednak wykonując te ćwiczenia, wcześniej czy później, zaczniesz odczuwać swoje ciało. Poczujesz siebie w ciele.

  • Celem zajęć  jest  odzyskanie i ożywienie poszczególnych partii ciała, zwiększanie samoświadomości, z szacunkiem i uważnością na emocje, które będą się pojawiały w trakcie naszych spotkań i pomiędzy nimi.
  • Odkryjemy i stopniowo rozpuścimy nasze napięcia.
  • Pogłębimy nasz oddech, rozbudzając naszą żywotność i wzmacniając ugruntowanie.
  • Będziemy budować i pogłębiać zaufanie do ciała, zyskując świadomość swojego ciała i obecnych w nim napięć , bez czego nie jesteśmy w stanie zacząć pracować z ich stopniowym rozluźnianiem i uwalnianiem zamrożonych tam emocji.

Jaki będzie przebieg tego procesu? W trakcie trwania tej 6 tygodniowej grupy:

  1. Zaczniemy od wzmocnienia ugruntowania i poczucia naszej podstawy, tak niezbędnego do świadomego bycia i poczucia siebie.
  2. Połączymy się z naszym centrum, w którym drzemie tak duża siła i moc twórcza; poszukamy połączenia między miednicą a szczęką i emocjami które zostały tam zamrożone.
  3. Uwolnimy nasz oddech, stwarzając przestrzeń dla naszego serca a tym samym przestrzeń dla smutku, który tak często przykrywamy innymi emocjami.
  4. Sprawdzimy, jak się ma nasza kontrola i lęk z jej puszczeniem, oddając głowę.
  5. Poszukamy i poznamy nasze granice, czy i jak dbamy o naszą przestrzeń.
  6. Sięgniemy po to co nie wyrażone i nieuświadomione, sprawdzając na ile pozwalam sobie chcieć i pragnąć.

Terminy spotkań grupy: 18.09/25.09/2.10/9.10/16.10/23.10

Zajęcia odbywają się w środy wieczorem o godzinie 18.00 i trwają dwie godziny.

Miejsce: ul.Biała Droga 4/6 Kraków

Spotkania mają charakter grupy ćwiczeniowych i prowadzone są w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Pracujemy w grupie zamkniętej. Zajęcia są kierowane zarówno do osób, które jeszcze nie miały do czynienia z metoda Alexandra Lowena i chciałby ją poznać, jak i do tych osób, które maja już za sobą pierwsze doświadczenia i chcą przyjść praktykować w grupie.

Inwestycja: 690 zł

Przy zapisach do 12 sierpnia:
590 zł dla nowych osób
550 zł dla stałych klientów

Przy zapisach do 10 września:
620 zł dla nowych osób
590 zł dla stałych klientów

Zapisy: https://ekobilet.pl/odzyskaj-cialo/poczuj-siebie-w-ciele–grupa-metlowena-28488/370065-bilety

Prowadzi: Ewa Szczech
Asystuje: Katarzyna Gasowska

O prowadzącej:

Ewa Szczech – certyfikowany facylitator w Analizie Bioenergetycznej, w trakcie 4 letniego  Szkolenia Psychoterapeutycznego w nurcie Analizy Bioenergetycznej (AB) Alexandra Lowena pod przewodnictwem Marzeny Barszcz i afiliowanym przez FSBA.

Dodatkowe doświadczenie zdobywam asystując podczas grup oraz warsztatów w Jalla! prowadzonych nurcie AB. Jest również w trakcie rocznego szkolenia choreoterapeutycznego, pod  przewodnictwem Marzeny Śniarowskiej. Moja praktyka własna, szczególnie bioenergetyki, jogi Iyengara  i tańca a szczególnie choreoterapii uczy mnie niezbędnej równowagi w pracy z ciałem, umysłem, co sprzyja i wspomaga również pracę z własnymi emocjami.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekłe postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Zachęcamy o ćwiczenia na boso.

Proszę również o przynoszenie na zajęcia  większego rącznika i wody do picia.