Praca z ciałem metodą TRE.

Zapraszamy do nowych grup pracy z ciałem metodą TRE®
Zajęcia otwarte: 12 marca
Start nowej grupy: 19 marca

otwieranie klatkiTRE® to system ćwiczeń rozluźniających napięcia stworzony przez Davida Bercielliego.
Ćwiczenia są oparte o te same zasady co metoda Lowena, dlatego mogą być stosowane uzupełniająco. Zajęcia są przeznaczona zarówno dla nowych osób jak i uczestników grup pracy z ciałem Jalla! w celu kontynuacji procesu.

Więcej o TRE znajdziesz tutaj: O metodzie TRE.
Dodatkowe informacje znajdziesz  w artykule: Drżenia- naturalny proces regulacji napięcia.

Zapraszamy do udziału w zajęciach pojedynczych oraz do pracy w stałych, pięcio-spotkaniowych grupach TRE.
Najbliższa grupa rusza 19 marca.

Udział w stałej grupie to propozycja zarówno dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z metodą, jak i dla tych, którym TRE jest już znane.

Osoby, które nie znają metody w trakcie 5 spotkań mogą ją poznać na tyle dobrze, by stosować ją samodzielnie oraz zaznajomić się z podstawowymi interwencjami, uruchamiającymi lub zmieniającymi wibracje w ciele. O metodzie, o tym dla kogo jest przeznaczona i co można zyskać możesz poczytać poniżej.

Dla osób, które już znają TRE 5 spotkań w zamkniętej grupie to dalsze eksplorowanie swojego procesu TRE, co może zaowocować ważnymi odkryciami. Często pierwsza fala zaciekawienia przychodzi podczas początkowych doświadczeń, a kolejna na 5-8  sesji z kolei, kiedy „coś” się wyraźnie zmienia. Mogą być to uczucia pojawiające się w trakcie drżeń, a także zmiany w rekcjach ciała obserwowane w życiu codziennym.

Od osób, które kontynuują uczestnictwo w sesjach TRE przez kolejne miesiące usłyszałam: „nie wiedziałam, że moja miednica, może się tak obudzić”, „czuję więcej witalności i z niczym innym niż z TRE tego nie mogę powiązać”, „w ogóle nie czułem, że drży mi klatka piersiowa, dopóki nie powiedziałaś mi o tym”.

To, pokazuje, jak różne mogą być doświadczenia każdego z nas, oraz że to proces, który wymaga czasu. Bo tak, jak na ogół „hodujemy” swoje napięcia stosując określone mechanizmy obronne przed długi czas, tak wcale nie byłoby dla nas dobre nagłe pozbycie się ich.

Dzięki pracy w stałej grupie obszerne wprowadzenie i przygotowanie do ćwiczeń zrobimy na pierwszym spotkaniu, a kolejne zajęcia nie będą się zaczynały się typowym wstępem. Czas, który dzięki temu zyskamy, będziemy przeznaczali na budowanie poczucie bezpieczeństwa w grupie, lepszego kontaktu z ciałem oraz pogłębianie doświadczenia.

Tematy, które poruszymy w trakcie cyklu zajęć:

  • David Bercelli i rozwój metody TRE;
  • Zalety stosowania TRE;
  • Mechanizmy obronne uruchamiające się w sytuacjach stresowych;
  • Wzorce drżeń i sposoby ich doświadczania;
  • Sposoby na ugruntowanie się.

Termin: poniedziałki, 17.30 – 18.50

OPŁATY:

Koszt udziału w zajęciach otwartych: 40 zł
Koszt udziału w cyklu zajęć (5 spotkań)
:  170 zł
Dla uczestników poprzednich edycji TRE lub innych warsztatów Jalla: 160 zł
Przy zakupie karnetu do 13 marca: 140 zł/cykl  ( dla wszystkich).

Aby się zapisać: kontakt@jalla.pl
– na zajęcia otwarte 12 marca: REZERWUJĘ!
– do grupy od 19 marca: REZERWUJĘ!

Opłata jest bezzwrotna.

Prowadzi:
Anna Borowiec – psycholog w trakcie specjalizacji z psychoterapii i seksuologii, certyfikowany TRE® Provider oraz certyfikowany realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z rozmaitymi trudnościami. Zajmuje się pomocą psychologiczną, psychoterapią oraz profilaktyką. Pasjonatka podróży, natury, muzyki i wszelkiego ruchu.
Więcej o TRE: O metodzie TRE. 

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się sekwencją prostych ćwiczeń mających na celu pobudzenie napięcia mięśniowo-powięziowego. W dalszej części każdy uczestnik, w swoim tempie zapoznaje się z mechanizmem drżeń i uczy się je regulować. Każda sesja kończy się czasem na relaks i integrację doświadczenia.

Przeciwwskazania bezwzględne: ciąża, stan pooperacyjny, złamania, nadwyrężenia stawów.
Przeciwwskazania względne: wymagające konsultacji:zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje), zaburzenia ciśnienia krwi, hipo/hiperglikemia, epilepsja, choroby psychiatryczne leczone farmakologicznie (m.in. głęboka depresja, schizofrenia).

W razie pytań prosimy o kontakt do prowadzącej: 517169263 (Anna Borowiec)