RUCH AUTENTYCZNY MINDFULNESS- stała grupa.

    Ruch Autentyczny Mindfulness
– praktyka w stałej grupie.
Start: 27 października

Zajęcia wprowadzające: 14 i 21 października

„Kiedy odkrywamy, że nasz duch jest wolny i może się wyrazić we własny, niepowtarzalny sposób, coś magicznego przytrafia się twórcy. Nagle pojawia się nowe poczucie zaufania, wiara w siebie, skłonność zaryzykowania i sięgnięcia po nowe cele.”
— ALMA HAKINS

A gdybyś (choćby na próbę) uwierzył, że Twoje ciało jest bardzo mądre? Gdybyś przyjął, że potrafi mówić? Czy nie byłbyś ciekawy historii, którą usłyszysz?    

Nasze otoczenie generuje pośpiech i nieskończoną ilość bodźców. W chaosie danych, celów i prędkości trudno utrzymać kontakt z autentycznym sobą. Sprawdzić, co faktycznie nami powoduje, zauważyć co prawdziwie bliskie naszej naturze. Stymulowani zewnętrznymi czynnikami – orientujemy się na zewnątrz.

Ruch Autentyczny zaprasza natomiast do czegoś odwrotnego. Do zwolnienia, zanurzenia się w sobie, do odwiedzenia wewnętrznych przeżyć, przekonań, zapomnianych historii i fantazji. Do zachwycenia się wewnętrznym bogactwem w procesie odzyskiwania pełni istnienia.

7 powodów, dla których może się okazać, że to coś właśnie dla Ciebie!

1.Czujesz, że „mieszkasz w głowie”. Inni mówią, że „rzadko jesteś tu i teraz”. Masz wrażenie, że żyjesz nie jednym, a tysiącem żyć – wszystkie wyprodukowane przez umysł. Głowa wciąż projektuje nowe scenariusze, wciąż coś mielisz, wciąż osaczają Cię myśli i oceny. Jesteś już tym zmęczony i chciałbyś odnaleźć prawdziwego siebie.

2. Doświadczyłeś co znaczy „kontakt z ciałem i emocjami”, ale potrzebna Ci zachęta do regularnej praktyki. Wzmacnianie i pogłębianie kontaktu z sobą to coś, na czym szczególnie Ci zależy.

3. Czujesz wewnętrzna „pustkę”, co jak w przypadku większości osób oznacza, że jakaś treść pozostaje stłamszona, związana i mocno skontrolowana. Chciałbyś być tam, gdzie bezpiecznie i we własnym tempie będziesz mógł odkrywać to, co znajduje się pod zamaskowaniem w kształcie „pustki”.

4. Wciąż zastanawiasz się kim byś był, gdybyś pozwolił sobie podążać za wewnętrznymi sygnałami, zamiast sztywno kroczyć drogą „Należy” i „Powinienem”. Ruch daje okazję zauważyć siebie, pozwalać sobie, dać ciału opowiedzieć autentyczną historię.

5. Wstyd. Trzyma Cię mocno w swoich objęciach, ale tym razem czujesz się gotowy, by go eksplorować zamiast się mu poddawać. Chcesz mu się przyglądnąć, lepiej go poznać, oswajać.

6. Relacje nie są Twoja mocną stroną, zwłaszcza takie dziejące się w rzeczywistości, bo w tych relacjach coś się z Tobą dzieje takiego, że nie potrafisz BYĆ uważnie. A chciałbyś. Przynajmniej zacząć od tego, żeby zobaczyć co tak właściwie się w Tobie wydarza.

7. Może jesteś artystą i szukasz kontaktu z wyobraźnia? Ruch Autentyczny to taki czas w Tobie kiedy zapraszasz na herbatę swoje wewnętrzne muzy, siadacie w wygodnych fotelach na środku łąki, czujesz zapach lata, częstujesz filiżankami pełnymi wybornego napoju. I wtedy muzy zaczynają swoją opowieść (siorbiąc przy tym nieco).

Ruch autentyczny:

Metoda pozostająca pod wpływem tańca ekspresyjnego i teorii psychologii głębi C.G. Junga. Praktykowana na całym świecie jako forma medytacji oraz terapii – w celu zwiększenia świadomości oraz po to, by otworzyć się na swoją kreatywność i proces twórczy. Została stworzona przez M. Whitehouse, a następnie pogłębiona przez J. Adler.

W ruchu dziejącym się bez muzyki, podstawą jest relacja osoby poruszającej się (z zamkniętymi oczami) i jej świadka. W ruchu autentycznym nie mamy celu ani założeń. Jego sednem jest ruch, który się pojawia w dowolnej formie, o którym możemy powiedzieć „jestem poruszany“.

Grupa:

Grupa będzie miała 2 etapy. Możesz uczestniczyć w obydwu lub tylko pierwszym.

Pierwszy etap to 6 dwu i półgodzinnych spotkań oraz jedno spotkanie 6-ciogodzinne. Oprócz praktyki, spotkania na tym etapie poświęcone będą przyswajaniu zasad, które tworzą bezpieczne ramy metody i są jej nieodłączną częścią. Ten etap wyposaży Cię w umiejętności, które otworzą drogę do zaawansowanej praktyki także w innych grupach oraz weekendowych reatreat’ach.

Drugi etap to łącznie również 7 spotkań. Powstanie grupy jest planowane z początkiem nowego roku. Skład grupy może się wówczas nieco zmienić. Do grupy mogą dołączyć także te osoby, które są już doświadczone w metodzie i chcą ją regularnie praktykować.

Koszt: 590 zł
Aby zapisać się do grupy proszę o wpłatę I raty: 200 zł
Opłata ta jest bezzwrotna.

Kliknij: REZERWUJĘ!

Miejsce: ul. Biała Droga 4/6

Terminy:
27.10 godz. 18.00 – 20.30
10.11 godz. 18.00 – 20.30
1
7.11 godz. 18.00 – 20.30
24.11 godz. 18.00 – 20.30
1.12  godz. 18.00 – 20.30
8.12 godz. 18.00 – 20.30
10.12. godz. 10.00 – 16.00
 

Zajęcia wprowadzające: 
14.10  godz. 17.30 – 19.30
21.10 godz. 19.00 – 21.00

Koszt: 10 zł
 
Zapisy na zajęcia wprowadzające:
14 października: REZERWUJĘ!
 21 października: REZERWUJĘ!

Prowadząca: 

2. Karolina Komarnicka_fotografiaKarolina Komarnicka –
Karolina Komarnicka – Absolwentka Psychologii Stosowanej UJ. Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) oraz praktyk Ruchu Autentycznego u polskich i zagranicznych nauczycieli. Trener metody Horse Assisted Education. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Relaksacyjnych, ericksonowską szkołę coachów „The Art and Science of Coaching” oraz szkolenie zawodowe Racjonalna Terapia Zachowań. Na co dzień zajmuje się wspieraniem rozwoju pracowników międzynarodowej firmy produkcyjnej, gdzie jako specjalista HR odpowiada za programy zarządzania talentami, rozwój kadry kierowniczej, program Mindfulness oraz coaching wewnętrzny. Poza pracą w korporacji jest zaangażowana w prowadzenie warsztatów pracy z ciałem oraz kursów MBSR. Zafascynowana końmi, ruchem autentycznym, Tradycyjną Medycyną Chińską oraz fotografią.
Kontakt z prowadzącą: kkomarnicka@gmail.com  oraz fb: https://web.facebook.com/maranga.warsztaty