SIŁA I DELIKATNOŚĆ – grupa met. Lowena dla kobiet.

Siła i delikatność – oblicza kobiecości
 ośmiotygodniowa grupa metodą Lowena

START: 21 LUTEGO 2018

Zapisy: REZERWUJĘ!

Zapraszamy do nowej grupy w nurcie Analizy Bioenergetycznej  Alexandra Lowena dedykowanej kobietom.

Zajęcia prowadzi terapeutka w tym nurcie Olga Sieczka.

Grupa będzie się spotykać w przez 8 tygodni, co czwartek (z przerwą 14 marca), by w kobiecym gronie być bliżej siebie samych, swoich emocji, swojego ciała, jego zahamowań, możliwości i potrzeb.

 • Podczas naszych spotkań będziemy przyglądać się sobie w różnych aspektach życia.
 • Przyjrzymy się naszym filtrom, przez które widzimy świat i siebie, swoim działaniom, emocjom, mocnym stronom i ograniczeniom.
 • Przyglądniemy się różnicom między nami kobietami i temu, co mamy wspólne.
 • Będziemy się uczyły czerpać wsparcie od innych, a także stać twardo na własnych nogach.
 • Zbliżymy się do swojej siły oraz do swojej miękkości.
 • Pozwolimy sobie zbliżyć się do swojego uporu, stanowczości oraz do bliskości – zaufania innym.
 • Potrenujemy jak mówić NIE, by móc powiedzieć prawdziwe i szczere TAK. Przyjrzymy się temu, czego każda z nas chce i zobaczymy, jak to jest po to sięgnąć, dać światu znak JA CHCĘ TEGO.
 • Zbliżymy się do naszej złości, potrenujemy stawianie granic oraz bycie bliżej i szukanie zaufania do innych.
 • Sięgniemy po więcej przyjemności i radości.

Podczas tych 8 tygodni zapewne dotkniemy wielu starych zranień, ograniczeń, czasem bolesnych blokad i uczuć.
Po co?
By zbliżyć się do swojego prawdziwego ja.
By poznać i uleczyć pierwotne rany a nie tylko objawy.

 • Praca odbywa się w stałej grupie kobiet.
 • Zajęcia prowadzi Olga Sieczka – terapeutka w nurcie metody Lowena.
 • Praca z ciałem w podejściu lowenowskim daje szerokie spektrum pracy z emocjami i wzorcami zachowań. Pracujemy poprzez ciało, uwalniając blokady emocjonalne oraz napięcia fizyczne o podłożu psychosomatycznym. Szukamy połączenia psychiki z ciałem i przywracamy osobie jej integralność na poziomie fizycznym i emocjonalnym.

Co możesz uzyskać dzięki pracy w tej grupie:
– głęboki kontakt z własnym ciałem
– poczucie siebie jako kobiety
– nawiązanie kontaktu z prawdziwymi emocjami
– ekspresja starych, niewyrażonych emocji
– zwiększenie pojemności emocjonalnej i ugruntowania
– praca ze zranieniami emocjonalnymi, szczególnie w obszarze kobiecości
– uwolnienie psychogennych napięć z ciała

PROGRAM:

21.02  Obecność jest kobietą – czy czujesz swoją obecność w swoim ciele, w świecie? Czy  czujesz, że masz ciało i że ono jest dla Ciebie? Będziemy badać, jak to jest czuć swoje ciało – nie tylko wtedy, kiedy boli.

28.02  Sprawczość jest kobietą – w ćwiczeniach skupimy się na naszych nogach, ich ugruntowaniu, kontakcie z ziemią; czy czujesz, że stoisz na ziemi, że Twoje własne nogi Cię niosą? Że masz wpływ na własne życie i na świat? Dobre zakorzenienie, dobry kontakt z ziemią pozwala sięgać wyżej, spełniać marzenia.

07.03  Emocjonalność jest kobietą – Dotkniemy różnych emocji, głównie złości, smutku i lęku, zobaczymy, do czego Ci bliżej, z czym Ci teraz po drodze i przed czym Cię to chroni. Bo często pod łatwym dostępem do złości kryje się nieakceptowany smutek lub lęk, a  pod smutkiem, lękiem – niezaakceptowana złość. A wszystkie te emocje są ważne i potrzebne. Nie da się zdrowo zastąpić jednej drugą.

21.03  Siła jest kobietą – Na zajęciach dotkniemy tematu granic, wyrażania swojego  sprzeciwu, swojego NIE, popracujemy z głosem i miejscami w ciele,       gdzie on się zatrzymuje, gdzie czujesz spięcie, lęk, gdy masz się  czemuś sprzeciwić. Siła naprawdę jest kobietą, pozwól jej czasem  mówić!

28.03  Delikatność jest kobietą – Po poznaniu i zaprzyjaźnieniu się ze swoja złością, dotkniemy delikatności, bo skoro wiesz, że masz w sobie siłę – wiesz, że możesz jej użyć w obronie siebie. I z taką  świadomością – możesz pokazać swoją delikatną stronę. Na tym warsztacie będziemy blisko swojego serca, jego zranień, obron, wrażliwości i delikatności.

04.04  Przyjemność jest kobietą – po doświadczeniu swojej złości i delikatności, zajmiemy się obszarem miednicy, seksualnością, która może czerpać zarówno z siły, jak i z delikatności, ona nie chce być  jednakowa, żywa seksualność jest jak kot – czasem drapieżna i dzika, a czasem miękka i delikatna.

11.04  Potrzeba jest kobietą – jak się masz ze swoimi potrzebami? Pozwalasz sobie potrzebować? A może to Ty zawsze jesteś dla innych. Jak spełniasz swoje potrzeby? Może nie prosisz, tylko żądasz, bo już nie wierzysz, że coś dostaniesz, gdy po prostu o to poprosisz.

18.04  Relacja jest kobietą – podczas ostatnich zajęć cyklu przyjrzymy się naszym relacjom ze  sobą i z innymi, jak w nie wchodzimy, czy są dla nas karmiące i ważne i w jaki sposób je kończymy. Czy pozwalasz sobie kończyć relacje dla Ciebie niedobre? Czy potrafisz zawalczyć o relację, która jest dla Ciebie ważna?

Miejsce: ul.Biała Droga 4/6 Kraków
Terminy: czwartki od 21.02 (bez 14.03) w godzinach: 17.15 – 19.15

Koszt udziału w grupie: 890 zł

Przy rezerwacji miejsca do 21 stycznia: 830 zł
Dla uczestniczek poprzednich kursów Jalla!: 790 zł (przy rezerwacji do 21.01.2019)

Możliwa jest płatność w ratach.

Zapisy: REZERWUJĘ!

Prowadząca:
Olga Sieczka – facylitatorka w Analizie Bioenergetycznej; w trakcie 4 roku szkolenia w AB certyfikowanego przez FSBA; studentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS, coach, tel. 602 735 702

Asystuje:
Zeljka Bodul Kieczkowska – w trakcie certyfikacji na facylitatora w Analizie Bioenergetycznej, uczestniczka 4-letniego szkolenia w Analizie Bioenergetycznej.

Superwizja: Marzena Barszcz

Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.

 Przeciwwskazania to:

• stany psychotyczne,

• terapia psychotropowa,

• ciąża i okres połogu,

• różnego rodzaju ostre stany zapalne,

• padaczka.

Względne przeciwwskazania:

• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,

• okres karmienia piersią,

• stosowanie środków farmakologicznych,

• ogólny słaby stan organizmu,

• jaskra

W rzazie wątpliwości co do możliwości udziału, proszę o kontakt. Rozważę udział indywidualnie. (warsztaty.lowen@gmail.com)