Lowen dla kobiet, Lowen dla mężczyzn!

W tym sezonie przygotowaliśmy  specjalne warsztaty metodą Lowena:
–> dla mężczyzn z Marcinem Poćwiardowskim:
LOWEN for MEN  24-25 listopada
–> dla kobiet z Anną Dymarczyk:
UWOLNIJ MIEDNICĘ! 27-28 października

Dlaczego osobno?

W naszej kulturze obowiązywały i w sumie wciąż istnieją inne sposoby wychowania dziewcząt i chłopców. Chłopców uczy się walczyć o swoje ale nie mogą pokazać za dużo siły, bo wtedy są „niegrzeczni”. Z drugiej strony nie pozwala im się ujawniać słabości czy wrażliwości. Dziewczynkom częściej pozwala się na łzy ale bardzo źle widziana jest złość i ekspansja. Oczekuje się od nich by były ciche a drugiej strony zaradne i towarzyskie. Oczywiście są to spore generalizacje ale te różnice w oczekiwaniach obiektywnie istnieją.

Obie płcie dostają również w procesie socjalizacji określone prawa i zakazy w obszarze seksualności. Zaczyna się już wcześnie, gdy dziecko w niewinny sposób pokazuje swoją zmysłowość, żywotność i ekspresję.

W dorosłym świecie również pełnimy różne funkcje, w różny sposób przeżywamy emocje i inaczej wchodzimy w relacje. Jest to dość mocno uwarunkowane tym co widzieliśmy w domu rodzinnym, czyli tym co było standardem 20 – 40 lat temu.
W związku z tym dążymy do innych wzorców i co innego postrzegamy za sukces życiowy. Poza społecznymi uwarunkowaniami istnieją również oczywiste różnice anatomiczne, fizjologicznie i hormonalne, które również uwidaczniają się w pracy z ciałem.

Na warsztatach spotykamy się w grupach kobiecych bądź męskich by zająć się tymi tematami, które są najbliższe uczestnikom i najpilniejsze w rozwoju i w terapii.

LOWEN for MEN  z Marcinem Poćwiardowskim 24-25 listopada.
 UWOLNIJ MIEDNICĘ! dla kobiet z Anną Dymarczyk 27-28 października

Pozostałe warsztaty metodą Lowena otwarte są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, m.in „Odzyskaj ciało”, „Blisko, nie za blisko”, Relacje”, „Emocje w ciele”, „Złość”, „Czy ja wystarczam”.

Zapraszamy Was do wybrania tego czego obecnie najbardziej potrzebujecie!

grafika: Magdalena Górska.
http://bit.ly/magda_americangangsta

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *