Lowen dla kobiet, Lowen dla mężczyzn! (2019)

„Obie płcie dostają w procesie socjalizacji określone prawa i zakazy w obszarze seksualności. Zaczyna się już wcześnie, gdy dziecko w niewinny sposób pokazuje swoją zmysłowość, żywotność i ekspresję.”

  • –> tylko dla kobiet: stała, regularna praca w zamkniętej kobiecej grupie (8 spokań) z Olgą Sieczką:
    SIŁA I DELIKATNOŚĆ  od 21 lutego
  • –> tylko dla mężczyzn z Marcinem Poćwiardowskim:
    LOWEN for MEN  16-17 marca
  • –> dla kobiet i mężczyzn (warsztat mieszany) z Renatą Wojtulewicz:
    MIEDNICA I SERCE 30-31 marca
metoda Lowena dla kobiet i mężczyzn

Dlaczego osobno?

W naszej kulturze obowiązywały i w sumie wciąż istnieją inne sposoby wychowania dziewcząt i chłopców. Chłopców uczy się walczyć o swoje ale nie mogą pokazać za dużo siły, bo wtedy są „niegrzeczni”. Z drugiej strony nie pozwala im się ujawniać słabości czy wrażliwości. Dziewczynkom częściej pozwala się na łzy ale bardzo źle widziana jest złość i ekspansja. Oczekuje się od nich by były ciche a drugiej strony zaradne i towarzyskie. Oczywiście są to spore generalizacje ale te różnice w oczekiwaniach obiektywnie istnieją.

Obie płcie dostają również w procesie socjalizacji określone prawa i zakazy w obszarze seksualności. Zaczyna się już wcześnie, gdy dziecko w niewinny sposób pokazuje swoją zmysłowość, żywotność i ekspresję.

W dorosłym świecie również pełnimy różne funkcje, w różny sposób przeżywamy emocje i inaczej wchodzimy w relacje. Jest to dość mocno uwarunkowane tym co widzieliśmy w domu rodzinnym, czyli tym co było standardem 20 – 40 lat temu.
W związku z tym dążymy do innych wzorców i co innego postrzegamy za sukces życiowy. Poza społecznymi uwarunkowaniami istnieją również oczywiste różnice anatomiczne, fizjologicznie i hormonalne, które również uwidaczniają się w pracy z ciałem.

Na warsztatach spotykamy się w grupach kobiecych bądź męskich by zająć się tymi tematami, które są najbliższe uczestnikom i najpilniejsze w rozwoju i w terapii.

Stała kobieca grupa z Olgą Sieczką: SIŁA I DELIKATNOŚĆ  od 21 lutego 2019
Męski warsztat weekendowy LOWEN for MEN  z Marcinem Poćwiardowskim 16-17 marca 2019.

Pozostałe warsztaty i grupy metodą Lowena otwarte są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn znajdziecie je tutaj: http://jalla.com.pl/uncategorized/zajecia-met-lowena-w-2019/

Zapraszamy Was do wybrania tego czego obecnie najbardziej potrzebujecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *