Blisko, nie za blisko – warsztat metodą A.Lowena

WARSZTAT met. LOWENA
z MACIEJEM GIERASIMIUKIEM w Krakowie

TERMIN WARSZTATU: 10-11 LISTOPADA, 2018

ZAPISY: REZERWUJĘ!

Warsztat Lowenowski Blisko, nie za blisko

http://bit.ly/magda_americangangsta

Bliskość, zaangażowanie w relację potrafi być karmiące, przyjemne, ale też przerażające. To może być coś czego szukamy i jednocześnie czymś czego nie chcemy – kojarzyć się ze szczęściem, ale też z cierpieniem. Może przyciągać i jednocześnie napawać lękiem.

Mogę chcieć być bliżej drugiej osoby, zaangażować się, często jednak spotkam wtedy mniej lub bardziej znajome lęki.

Co się stanie jeśli odpuszczę trochę kontroli?

Czy druga osoba mnie nie użyje? Czy jeśli się otworzę to ktoś to wykorzysta? Czy będę umiał wtedy postawić granicę?

Czy stracę swoją niezależność? Wolność? Będę musiał poświęcić siebie dla relacji?

Może będę zbyt wrażliwy na zranienie? Może boję się być bliżej, dlatego że trudno mi będzie znieść kiedy będzie dalej?

Czy kiedy będę blisko to będę musiał opiekować się drugą osobą i brać odpowiedzialność za jej zadowolenie? Może będę musiał opuszczać siebie kiedy będę czuł złość, sprzeciw, smutek czy radość. Czy będę mógł odejść? Czy w relacji będzie miejsce dla mnie i moich potrzeb?

Być może nawet kiedy fizycznie jest blisko, to emocjonalnie nie można sobie pozwolić na to i jest daleko. Być może podobnie jest i w relacjach z mężczyznami i z kobietami, a może sposób naszego przywiązania różni się w takich relacjach. A może właśnie bliskość drugiej osoby to dla mnie za dużo i chciałbym poznać, uszanować swoją granicę w której czuję się komfortowo, bo nie chcę być bliżej.

Wszystkie te uczucia mają swoją historię zapisaną w ciele. Historię trudnych końców relacji, radości i złości, uwikłań w relacjach które wydarzyły się w życiu. Poprzez ćwiczenia w analizie bioenergetycznej będziemy dotykać tych uczuć i postaw, uświadamiać i wyrażać, sprawdzać jak to jest w naszym przypadku. Warsztat będzie o byciu z samym sobą przy drugiej osobie i tym jakich trudności doświadczamy w kontakcie z drugim człowiekiem. Zanim jednak dotkniemy relacji z drugą osobą skierujemy uwagę na czucie siebie samego, swojego ciała oraz swoich granic.

Warsztat prowadzony będzie w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy w której ciało, umysł i uczucia są ze sobą ściśle połączone, to co dzieje się w umyśle odzwierciedla zmiany w ciele i odwrotnie. Jak pisał jej twórca „Celem terapii jest pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych oraz w wykorzystaniu potencjału życiowego tak, aby życie przynosiło więcej przyjemności i radości”.

Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz przestrzenią na podzielenie się z jakimi uczuciami, myślami, obawami uczestnicy zaczynają zajęcia. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem warsztatu. Zajęcia kończymy spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami.

TERMIN: 10-11 LISTOPADA

Sobota: 10.00 – 18.00
Niedziela: 10.00 – 15.30

MIEJSCE: KRAKÓW -Biała Droga 4/6

CENA:
 600 zł

ZAPISY: REZERWUJĘ!

Rezerwacja miejsca następuje poprzez wpłatę 200 PLN. Opłata rezerwacyjna jest bezzwrotna. Po 5.11 przy rezerwacji należy wpłacić pełną kwotę.

PROWADZĄCY:

Maciej Gierasimiuk, certyfikowany facylitator Florida Society for Bioenergetics, w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej AB.

„Prowadzę psychoterapię pacjentów indywidualnych oraz warsztaty psychoterapeutycznej pracy przez ciało. Szkolę się dalej, superwizuję także swoją pracę”. http://maciejgierasimiuk.pl

Asystujący: Marcin Bochenko -certyfikowany facylitator Florida Society for Bioenergetics, w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej AB. Ewa Szczech -trener w trakcie szkolenia lowenowskiego FSBA.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Na jednym warsztacie nie powinny uczestniczyć osoby w bliskiej relacji (rodzeństwo, rodzic z dzieckiem, osoby w związku).

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

Przeciwwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.