CZERWONY NAMIOT- warsztaty o cyklu kobiecym.

Czerwony Namiot
czyli jak żyć w zgodzie z rytmem i
mądrością ciała.
Praca z cyklem miesięcznym, jego czterema fazami: przestrzeń – tworzenie – świadome czucie – zmiana

Webinarium: 10 stycznia 2018, godz.19.00
Warsztaty: 27-28 stycznia oraz 10-11 marca 2018

Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczyciela. Przez ostatnich 15 lat zgłębiałam temat kobiecego cyklu, zbierałam obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badałam wzory kultury, które mówią nam, jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia.

Nasze ciało, nasza macica, nasz cykl jest wyspą skarbów. Może być źródłem mądrości nie tylko dla nas, ale i dla świata, w którym żyjemy. Kiedy kobiety zaczynają żyć w zgodzie ze swoim ciałem otwiera się przed nimi zupełnie nowa, twórcza przestrzeń. Jestem przekonana, że gdyby nasza kultura, nasz świat żył w zgodzie z mądrością kobiecego ciała i cyklu – byłby zdrowy i szczęśliwy.

Cykl warsztatowy składa się z webinarium i dwóch weekendowych spotkań, na których będziemy pracować z cyklem miesięcznym.

Warsztaty dedykowane będą poznaniu własnego cyklu na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym. Nauczymy się rozpoznawać własny rytm i współpracować z nim w codziennym życiu. Poznamy fazy cyklu, będziemy wspólnie odblokowywać i odkrywać ich potencjał. Rytm naszego ciała jest bramą do pełni człowieczeństwa, do wszelkich jego aspektów; praca z nim jest jedną z dróg do stania się pełnym, spełnionym, dojrzałym, szczęśliwym człowiekiem.

Wspólnie stworzymy piękną, bezpieczną kobiecą przestrzeń. Ożywimy tradycję Czerwonego Namiotu, w którym kobiety spotykały się, by opowiadać swoje historie, razem tańczyć i ucztować. My też będziemy celebrowały życie, wspierały się, odkrywały kobiecą moc. Tańcem obudzimy nasz wewnętrzny ogień.

Zapraszam kobiety, które:

 • chcą wejść w realny, głęboki kontakt ze swoim ciałem, poznać je i dobrze się w nim czuć
 • poznać naturalny rytm swojego ciała i nauczyć się z nim współpracować w codziennym życiu
 • otworzyć się na kobiecą energię, być twórcze i spełnione jako kobiety
 • obudzić zmysłowość i przyjemność, radość życia
 • znaleźć równowagę między siłą i delikatnością, dawaniem i przyjmowaniem, tworzeniem i zmianą
 • uzdrowić negatywne objawy takie jak napięcie przedmiesiączkowe czy bolesne miesiączki.
 • zapraszam też gorąco kobiety, które chcą zajść w ciążę i przygotować się na dziecko! i te, które pracują z kobietami: terapeutki, lekarki, nauczycielki jogi, doule, położne.

W programie:
W trakcie zajęć będziemy wchodzić w kontakt z kolejnymi fazami cyklu i odkrywać
ich niesamowity potencjał. Poprzez taniec i medytację w ruchu będziemy rozwijać umiejętność świadomego czucia. Wspólnie uzdrowimy i rozpuścimy to, co oddziela nas od naszej kobiecości. Poprzez pracę z wizją, ceremonie i pieśni będziemy uwalniać nasz twórczy potencjał i uczyć się, jak przemijać i skutecznie kończyć to, co nie służy już naszemu życiu. Poznamy też proste, skuteczne sposoby na nieprzyjemne symptomy cyklu: napięcie przedmiesiączkowe i bolesne miesiączki. A wszystko to z lekkością!

Będziemy poruszać poniższe tematy, dostosowując program do potrzeb grupy:

                    Pierwszy warsztat: Odzyskać miesiączkę!

 • świadome czucie – zmiana – głębokie rozluźnienie – odpoczynek
 • faza cyklu: przed miesiączką -malejący księżyc, czyli jak zrobić podsumowanie miesiąca, uczucia jako przewodniczki, rozwijanie umiejętności świadomego czucia, wyrażanie siebie, jak zlikwidować pms, prawo do odpoczynku;
 • faza cyklu: miesiączka wolność, wprowadzanie zmian, przepływ, czyli jak puszczać kontrolę i odzyskiwać głęboki wpływ na swoje życie; celebrowanie miesiączki.

  Drugi warsztat: Owulacja – moc twórczości!
 • przestrzeń – tworzenie – ogień- wyrażanie siebie
 • faza cyklu :
  – po miesiączce prawo do własnej przestrzeni,
  – prawa ciała,
  – potencjał jajników : kontakt z ogniem i obfitością twórczych pomysłów, które mamy w sobie.
 • Faza cyklu: owulacja i jak maksymalnie wykorzystać jej twórczy potencjał – rodzić dzieci, ale także nowe projekty zawodowe i twórcze; jajo miesiąca – pełnia kobiecości.

                       Przygotowaniem do warsztatów będzie webinarium 10 stycznia                                     Temat: Przyjemna miesiączka – jak skutecznie uleczyć PMS i                                   ból miesiączkowy?

 • Koszt webinarium: 25/20 zł
 • Koszt warsztatu: 360 zł/ warsztat dwudniowy
 • Przy rezerwacji miejsca do 10 stycznia: 330 zł
 • Przy rezerwacji miejsca na cały cykl 2 warsztatów (2 razy po dwa dni) + webianarium, tzw PEŁNY PAKIET: 590 złTerminy:
  – 10 stycznia, godz. 19.00-20.30 – webinarium
  – 20-21 stycznia – warsztat Odzyskać miesiączkę!
  – 10-11 marca – warsztat Owulacja – moc twórczości.
  Warsztaty trwają 2 dni (sobota i niedziela) od 10.00 do 17.00 z godzinną przerwą na obiad. 

  Zapisy:
  PEŁNY PAKIET – webinarium i 2 warsztaty: REZERWUJĘ!
  WARSZTAT O MIESIĄCZCE 27-28 stycznia:  REZERWUJĘ!
  WEBINARIUM 11 stycznia: REZERWUJĘ!

Natalia Miłuńska – edukatorka, niezależna ekspertka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Przez lata współtworzyła Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską, więcej na sladamibogini.pl Autorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność.

logonaya