LOWEN for MEN w Krakowie

Warsztat lowenowski dla mężczyzn z Marcinem Poćwiardowskim
po raz czwarty w Krakowie!

16-17 marca, 2019

Zapisy: REZERWUJĘ!

Kolejny raz pełna sala mężczyzn oraz bardzo dobre opinie uczestników trzech edycji LOWEN for MEN w Krakowie sprawiły, że postanowiliśmy zaprosić Marcina po raz czwarty!

Jako chłopcy często słyszymy o tym że mamy być „grzeczni” i „mili”. Okazywanie siły spotyka się z karą i zawstydzaniem. Nie wolno być „egoistą”, trzeba „ustępować”. Pozbawieni męskiego wzorca nie wiemy jak stawiać granice, sięgać po swoje, robić coś z pasją, która płynie z intensywności przeżywania uczuć…

W toku dorosłego życia gubimy gdzieś podłączenie do wewnętrznego źródła siły. Powoduje to:

– trudności z przejmowaniem inicjatywy, unikanie konfliktów za wszelką cenę, nieumiejętność odmawiania
– szukanie aprobaty i akceptacji innych w nadziei, że dadzą nam oni to czego potrzebujemy
– marnowanie czasu poprzez oddawanie się czynnościom transowym (gry komputerowe, objadanie się, alkohol, narkotyki)
– niestabilność emocjonalną (wybuchanie gniewem, zachowania pasywno-agresywne)
– szukanie obecności i akceptacji kobiet przy braku męskiego towarzystwa i wsparcia
– brak celów w życiu, bierne dryfowanie z nurtem wydarzeń

Nic dziwnego, że jako dorośli mężczyźni mamy trudność z odnalezieniem w sobie męskiej energii. Zostajemy na pozbawionym ryzyka poziomie rozumowym, analizowania, przebywania w głowie. Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu pozostaje niedostępna. Potrzebujemy ją odzyskać, aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie.

Zapraszam na doświadczenie, które będzie łączyć ćwiczenia prowadzone metodą Lowena z możliwością porozmawiania na męskie tematy, w męskim gronie. Oddamy się procesowi w bezpiecznym środowisku, będziemy poznawać siebie i swoje reakcje we współdziałaniu z innymi mężczyznami.

Podczas dwudniowego warsztatu warsztatu wykonamy pracę nad rozwojem czterech kluczowych obszarów męskiej siły:

  • Siłą do obrony – umiem powiedzieć „nie”, „dość”
  • Siłą do ekspansji – kieruję swoim życiem, wyznaczam jego kurs
  • Siłą do sięgania – wiem jak brać to czego potrzebuję
  • Siłą do przyjemności – sprawiam że moje życie mi smakuje

Praca nad tymi czterema aspektami jest ważna dla rozwoju męskiej tożsamości:

– Aby pewnie i bezpiecznie poruszać w świecie niezbędna jest umiejętność stawiania granic – w ten sposób dajemy poznać się światu, jakie są nasze preferencje, co chcemy a czego nie chcemy. Często zakładamy że świat się domyśli że to akurat nam nie odpowiada a tamtego byśmy chcieli… a następnie przeżywamy odrzucenie i frustrację. Nie ma prawdziwego „tak” bez umiejętności powiedzenia zdecydowanego „nie!”

– Uzbrojeni w umiejętność stawiania granic możemy eksplorować świat poza obszar wyznaczony przez nasze obawy. Często z lęku stajemy się reaktywni – reagujemy tylko na zewnętrzne bodźce, oczekiwania innych, wydarzenia które nas zaskakują. A przecież naszą wewnętrzną potrzebą jest być architektem swojego życia, odciskać na świecie swój znak.

– Próbując być miłymi i niesprawiającymi kłopotu (często otoczenie tego wymaga od chłopców) zaczynamy chcieć tego co chcą inni i gubimy gdzieś własny wewnętrzny kompas potrzeb. Niegrzecznym jest mówienie: „chcę”, „daj mi to”. Chcemy nie być egoistami więc nasze ręce potrafią dawać ale tracą umiejętność sięgania i brania. Dziwimy się tylko potem, że tym, którzy sięgają, chcą i biorą życie jakoś sprzyja obfitością i zadowoleniem.

– Bierzemy odpowiedzialność za swoje życie dopiero gdy sięgamy po to czego potrzebujemy. Wtedy też możemy swobodniej próbować, testować co nam smakuje a co nie. Bez przepraszania rezygnować z toksycznych relacji i z zadowoleniem oddawać się kosztowaniu życia. Bez poczucia winy, że inni mają gorzej możemy cieszyć się swoim własnym, oryginalnym życiem.

Termin:

  • 16-17 marca 2019 (warsztat trwa 2 dni)

Lokalizacja:

Kraków, ADRES PODAMY PÓŹNIEJ
Ćwiczymy w luźnym stroju i na boso. Proszę też o zabranie ręczników i wody do picia.

Inwestycja:

585 PLN cena promocyjna „first minute”, za dwa dni warsztatowe -przy wpłacie rezerwacyjnej do 22 stycznia 2019.
650 PLN za dwa dni zajęć -przy wpłacie rezerwacyjnej do 26 lutego 2019.
700 PLN za dwa dni zajęć -cena regularna przy wpłacie rezerwacyjnej po 26 lutego 2019.
Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie pierwszej raty z pełnej kwoty warsztatu.

Zapisy: REZERWUJĘ!

Prowadzący: Marcin Poćwiardowski – psycholog i psychoterapeuta.
„Mam 45 lat. Pracuję z mężczyznami od 2009 roku. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup ćwiczeniowych wydane przez Florida Society for Bioenergetic Analysis. Prowadzę psychoterapię metodą Aleksandra Lowena, jestem w trakcie certyfikacji w FSBA”. – http://zywecialo.pl/

Masz pytania? Napisz kontakt@jalla.pl