MĄDROŚĆ CIAŁA – cykl warsztatów pracy z ciałem dla kobiet i mężczyzn.

”Kiedy zaczniemy cenić własne ciała i zamiast czuć się ich ofiarą, szanować płynące z nich informacje, zapoczątkujemy uzdrawianie życia na głębszym poziomie. W kulturze, która nie uznaje bliskiego związku między umysłem i ciałem, zaufanie do mądrości ciała jest aktem wiary. Mówiąc MĄDROŚĆ CIAŁA, mam na myśli zaufanie temu, że objawy płynące z ciała są jedynym sposobem, w jaki emocje mogą zwrócić na siebie naszą uwagę”.
dr Christiane Northrup

madrosc-ciala-cykl-copy

Zapraszam na cykl spotkań „Mądrość ciała”, która poświęcone będą pracy z emocjami zablokowanymi w ciele.
Osoby zaawansowane (po kursach pracy z ciałem) mogą uczestniczyć w całości lub w pojedynczych modułach.

TERMINY:  14 października, 18 listopada, 2 grudnia.

Podczas trzech  5,5-godzinnych spotkań będziemy uwalniać napięcia i wyrażać emocje zamknięte w ciele a także rozwijać umiejętność słuchania impulsów ciała, rozumienia ich i mądrego podążania za ciałem.
Będziemy konfrontować się z psychosomatyczną rzeczywistością, odkrywając naturalne połączenia między stanem ciała, emocjami i zachowaniami w życiu codziennym.

Na pierwszej sesji nauczysz się gruntować się i osadzać świadomość w ciele. Dostaniesz też zadania do domu, aby przez miesiąc praktykować. Druga i trzecia sesja stanowi dwa moduły pracy z emocjami w relacjach.

W programie:
– rozwijanie świadomości ciała,
– pogłębianie kontaktu z emocjami
– poczucie emocji w ciele
– bezpieczne wyrażanie emocji
– praca z parach
– praca z energią życiową (pobudzeniem i rozładowaniem)
–  nauka ćwiczeń  do praktyki na co dzień

 Warsztat I
11.00 – 16.30
UGRUNTOWANIE
– kontakt z ciałem i emocjami w ciele.

Ugruntowanie to dosłownie i w przenośni stanie na własnych nogach. Ćwiczymy mocno aktywizując stopy, nogi i poczucie kontaktu z podłożem. Ważnym komponentem tej pracy jest również uwrażliwienie na sygnały płynące z całego ciała i delikatność w przekraczaniu blokad i oporów. Pracujemy w kontakcie ze sobą a także z drugą osobą.Ugruntowanie to dosłownie i w przenośni stanie na własnych nogach. Ćwiczymy mocno aktywizując stopy, nogi i poczucie kontaktu z podłożem. Ważnym komponentem tej pracy jest również uwrażliwienie na sygnały płynące z całego ciała i delikatność w przekraczaniu blokad i oporów. Pracujemy w kontakcie ze sobą a także z drugą osobą.

Ugruntowanie umożliwia lepszy przepływ pobudzenia przez ciało. Dzięki praktyce ćwiczeń gruntujących łatwiej przeżywamy przyjemność, wszelkie emocje a także stres. Praktyka ćwiczeń sprawia, ze jesteśmy otwarci na  przeżywanie emocji, gdyż przestają być dla nas obciążające i trudne do wytrzymania.
Widocznym efektem jest lepsze radzenie sobie z emocjami na co dzień, szczególnie w relacjach.
Nie oznacza to, że ich nie czujemy albo że je wypieramy. Osoba ugruntowana nie jest zalewana przez emocje, jest w stanie z  nich korzystać, cieszyć się nimi, przeżywać i wyrażać. Osoba ugruntowana przeżywa emocje w kontakcie  z rzeczywistością swojego ciała i sytuacji, w której się znajduje.  Dzięki uziemieniu nie wchodzimy ani w stany zamrożenia (wyparcia, napięcia), ani w stan przymusu rozładowania emocjonalnego, np w przypadku złości jest to niekontrolowana awantura niewspółmierna do wagi problemu.

Warsztat polecany osobom początkującym oraz zaawansowanym.
Jest konieczny, aby uczestniczyć w dalszych warsztatach z cyklu „Mądrość ciała”.| Więcej o ugruntowaniu poczytasz tutaj: Ugruntowanie.

Zarezerwuj miejsce na tym warsztacie: REZERWUJĘ!

 

Warsztat II
11.00-16.30

RELACJE cz.I
– granice i wyrażanie siebie w kontakcie z innymi

Relacje można nazwać najmocniejszym motorem rozwoju.
Gdy jesteśmy sami jesteśmy w stanie dość szybko nauczyć się siebie, swoich odczuć, emocji. Zamykając oczy, wchodząc w kontakt ze sobą zaczynamy lepiej odczuwać ciało i rozumieć co do nas mówi. Wszystko zaczyna się zmieniać gdy pojawia się druga osoba, kontakt wzrokowy i możliwość relacji.

Relacja to spotkanie z drugim człowiekiem, znajomym, nieznajomym, rodzicem, dzieckiem, partnerem. Pojawiają się wtedy różnorodne wzorce reagowania i emocje, których nie rozumiemy i których później albo się wstydzimy albo je wypieramy.  Ciało cały czas bierze czynny udział w tych wydarzeniach. Często zanim jeszcze stłumimy emocją lub ją wyolbrzymimy ciało daje nam znać co się dzieje. Wiele osób jednak nie potrafi być w kontakcie ze sobą i z ciałem, gdy jest w kontakcie z innym człowiekiem i jego emocjami. Zaczynamy bardziej „odbierać” i interpretować emocje drugiej osoby, zamiast poczuć swoje potrzeby i reakcje.

Podczas tego warsztatu będziemy pracować przede wszystkim w parach i w grupach, aby poznać swoje emocje  w interakcjach i w relacjach.Będziemy uczyć się je czuć, przeżywać w ciele, obserwować i wyrażać.
Ważnym komponentem praktyki będzie zarówno wchodzenie w rolę osoby wyrażającej swoje uczucia jak i w rolę osoby odbierającej te emocje, towarzyszącej temu procesowi. Planowane są ćwiczenia z kontaktem dotykowym.

Podczas warsztatu będziemy pracować ze swoimi granicami, zarówno z ich wyznaczaniem jak i odbieraniem granic innych osób. Będziemy kontaktować się ze złością, żalem, smutkiem związanymi z nierespektowaniem granic. Słowa kluczowe w tym procesie to: NIE! DOŚĆ! WYSTARCZY!


Warsztat III
11.00-16.30

RELACJE cz.II
– sięganie i wyrażanie potrzeb

Na tym warsztacie spotkamy się ze swoimi głębokimi pragnieniami a także ze starymi, niewyrażonymi potrzebami. To spotkanie może mieć równocześnie odżywczy jak i frustrujący charakter. Jednak przywrócenie ciału zdolności czucia potrzeb jest kluczowe w procesie uwalnia starych ran. Wiele osób rezygnuje z czucia i wyrażania swoich potrzeb i głębokich pragnień z powodu lęku przed odrzuceniem, wyśmianiem czy oceną innych. Często utożsamiamy też czucie potrzeb z byciem słabym. Boimy się, że potrzeby nie będą spełnione lub wciąż w dziecięcy sposób wierzymy, że ich zaspokojenie leży w obowiązku i możliwościach innych ludzi.
Warsztat jest kontynuacją pracy w relacjach, gdyż właśnie tu, w relacji z drugim człowiekiem możesz się spotkać z potrzebą bycia widzianym, zauważonym, docenionym a także z potrzebą bliskości, porozumienia, sięgania, wyznaczania granic.

Będziemy budować zaufanie do ciała, do swoich emocji i reakcji ciałaa także stopniowo oswajać się z zaufaniem do drugiego człowieka. Wyrażanie swoich potrzeb jest istotną częścią bycia autentycznym w relacjach i daje możliwość zaspokojenia i rozluźnienia wewnętrznych konfliktów.
Kluczowe słowa: POTRZEBUJĘ! CHCĘ! SIĘGAM!

O metodzie Lowena poczytasz tutaj: Metoda Lowena.
O emocjach w ciele poczytasz również tutaj: Uczucia niekochane.
O wyrażaniu emocji poczytaj tutaj: Wyrażanie

Koszt:
Pojedynczy warsztat: 260 zł
Dla osób po kursach w Jalla!: 240 zł

Cały kurs:
dla nowych osób: 750 zł
(pierwsza rata: 450 zł,  druga rata: 300 zł)
dla osób po kursach Jalla: 690 zł
(pierwsza rata: 390 zł,  druga rata: 300 zł)

Przy zapisach do 26 sierpnia zniżki:
dla nowych osób: 690 zł
(pierwsza rata: 390 zł,druga rata: 300 zł)
dla osób po kursach Jalla: 650 zł
(pierwsza rata: 350 zł,  druga rata: 300 zł)

Zarezerwuj miejsce na kurs MĄDROŚĆ CIAŁA: REZERWUJĘ!

ProwadzącaAnia foto www Anna Dymarczyk, od 2011 roku prowadzi zajęcia pracy z ciałem. Absolwentka 2-letniego certyfikowanego szkolenia z Analizy Bioenergetycznej (metody Lowena) ukończonego w maju 2015, rocznego  kursu instruktorskiego choreoterapii – grudzień 2010., szkolenia metodą Life/Art w 2015 roku. Stworzyła markę zajmującą się pracą z ciałem Jalla! odzyskaj ciało oraz autorskie kursy pogłębiania świadomości ciała i emocji w ciele „Odzyskaj ciało”. Pracuje za pomocą metody A. Lowena oraz technik mi choreoterapii, arteterapii, ruchu autentycznego i relaksacji.  Cały czas się szkoli. Ostatnio rozpoczęła certyfikację metody Bebo – trening mięśni dna miednicy, ukończony stopień I – kobieta.

Superwizja: Marzena Barszcz i Marzena Śniarowska-Tlatlik

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekłe postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Edit

Edit

6 RESPONSES TO Z POTRZEBY CIAŁA – GRUPA METODĄ LOWENA.

  1. Witam, jestem zainteresowana ćwiczeniami Lowena. Czy zajęcia odbywają się w Krakowie? Czy są podobne w Warszawie? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  2. Czy dzieci też mogą uczestniczyć w takich zajęciach?

  3. Czy w przyszłości będzie ten kurs w Warszawie ?