MIEDNICA I SERCE – warsztat met.Lowena

CZUCIE, SIŁA, PRZYJEMNOŚĆ…
Bioenergetyczne spotkanie miednicy i serca

TERMIN: 15-16 czerwca 

Warsztat prowadzi Renata Wojtulewicz

Zapisy: REZERWUJĘ!

Podczas dwudniowego warsztatu prowadzonym w nurcie Analizy Bioenergetycznej, będziemy pracować z emocjami/ uczuciami poprzez ciało w z akcentem na intensywną pracę z naszym centrum – miednicą jednocześnie szukając jej połączenia uczuciowego z naszym sercem

Miednica to też JA!

Miednica jako obszar ciała, zarówno jednostkowo jak i kulturowo, naznaczona jest silnymi uczuciami i postawami. Często jest powiązana ze wstydem, poczuciem winy, lękiem, niechęcią lub przesadnym zachwytem, seksualizacją. Dlatego czasami w obronie przed niechcianymi uczuciami, nieświadomie “ porzucamy” nasze miednice, niejako izolując je od nas samych; są przez nas zapomniane, stają się czasami jedynie nośnikiem fizjologii lub stają się narzędziem do wywierania wpływu.

Każde z tych wyjść oddala nas od możliwości pełnego urzeczywistnienia w naszym życiu jej zasobów: korzystania z własnej siły i żywotności, doświadczania spontaniczności i radości, czerpania przyjemności, w tym seksualnej, dostępu do agresywności pozwalającej nam się obronić, stawiać granice, sięgać do świata po realizację swoich potrzeb, bycia istotą seksualną, kobietą, mężczyzną, sobą.

Historia naszego życia zwykle obfituje w sytuacje, kiedy starając się uniknąć przykrych dla nas uczuć, nieświadomie odcinamy się czucia lub je spłycamy, aby nie było zbyt zagrażające. Bioenergetyka pomaga nam przywracać te odcięte, zmrożone, zapomniane części.

Przywracanie miednicy do czucia i uczuć z nią związanych czyni nas bardziej kompletnymi i zintegrowanymi; sprawia, że miednica zaczyna być bardziej częścią NAS SAMYCH.

Usłyszeć głos serca…

“Jak ptak w klatce”, “struchlałe serce”, “kamień zamiast serca” , “serce na talerzu” , “pęknięte serce” – to tylko nieliczne potoczne określenia na stan naszych serc. Ich obrazowość pokazuje jak wielkiej krzywdy czasami doświadcza nasze serce, jak wielkiej doznaliśmy rany i jak duży jest nasz ból. W obronie przed kolejnymi zranieniami opancerzamy nasze klatki piersiowe, spłycamy oddech, usztywniamy się często w poczuciu,  że nic nas już nie jest w stanie dotnkąć.

Czy mogę zbliżyć się uczuć smutku, lęku, pragnienia miłości, bliskości po to aby móc otwierać serce na czułość, miłość, zaufanie.

Na warsztacie:

  •  Będziemy tworzyć przestrzeń do tego, by pogłębiać czucie w ciele, tym samym zwiększać kontakt z emocjami. Będziemy wsłuchiwać się w impulsy z ciała torując im drogę do ekspresji tworząc jednocześnie przestrzeń do budowania w sobie większej tolerancji na przeżywanie uczuć i zwiększanie pojemności do ich pełniejszego odczuwania.
  • Stopniowo, bazując na uziemieniu, ożywiać ciało i włączać w obszar czucia naszą miednicę. zesztywniałą, napiętą, odciętą od czucia dotąd części.
  • Będziemy szukać tego, co jest zapisane w naszym ciele, w tym usztywnień, zatrzymań, napięć i ograniczeń i pracować nad ich stopniowym uwalnianiem jednocześnie pozwalając pojawiać się uczuciom.
  • Praca ze zbroją jest punktem wyjścia do uzyskania dostępu do poczucia siły i poczucia mocy potrzebnej do sięgania po swoje, do stawiania granic, szukania dostępu do wyrażania uczuć i czucia przyjemności.
  • Podczas warsztatu stworzymy okazję, aby spotkać się ze sobą i swoim ciałem naprawdę. Dać mu czas, uwagę i zrozumienie.
  • W tych warunkach będziemy przyglądać się temu, co trudne i niechciane, co chcemy od siebie odsunąć, a co w różny sposób (często przez nieprzyjemne objawy) woła o uwagę i uznanie.

Poprzez szereg ćwiczeń bioenergetycznych opartych na oddechu, ruchu ciała, dźwięku i relacji będziemy:

– wyrażać, co zatrzymane i domaga się wyrażenia

– uświadamiać sobie i włączać do czucia napięcia w ciele

– badać jak reaguje ciało na różne uczucia

– puszczać, rozpuszczać, uwalniać ciało z napięć

– dawać sobie większą przestrzeń do przeżywania uczuć

– doświadczać pełniejszego czucia ciała i emocji

– szukać swojej żywotności i pogłębiać dostęp do niej

– doświadczać siebie w pełni tu i teraz, taką/ takiego jaka/jaki jestem

– powoli zbliżać się do tych uczuć, które są trudne do przeżywania

– CZUĆ, czuć i jeszcze raz czuć!

Ćwiczenia bioenergetyczne pozwalają zauważać porzucone części siebie, przyglądać się im i je integrować przywracając je do czucia i świadomości.

Pracujemy z szacunkiem do ciała i emocji, uwalniamy stare emocje na tyle, na ile jesteśmy w stanie to zrobić na chwilę obecną, z uważnością i w dogodnym dla siebie tempie.

Nie myślimy o celu, będziemy w drodze, w drodze do samych siebie poprzez ciało. W drodze do MIEDNICY, w drodze do SERCA!

Termin: 15-16 czerwca (2 edycja)

Godziny zajęć:
sobota: 10.00 – 17.00
niedziela: 9.30 – 15.00

Koszt: 650 zł

Zapisy: REZERWUJĘ!

Prowadząca:
Renata Wojtulewicz – psycholog, psychoonkolog, uczestniczka 4 roku szkolenia w Analizie Bioenergetycznej Florida Society for Bioenergetics, prowadzi psychoterapię indywidualną w Analizie Bioenergetycznej, warsztaty i grupy ćwiczeniowe.
Kontakt z prowadzącą: 510 384 459

Superwizja: Marzena Barszcz

Zajęcia są przeciwwskazane:
– w trakcie terapii psychotropowej, w stanach psychotycznych
-ciąży, połogu
-aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie pourazowych czy infekcyjnych

Względne przeciwwskazanie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,

• okres karmienia piersią,

• stosowanie środków farmakologicznych,

• ogólny słaby stan organizmu,

• jaskra

padaczka

Proszę pytać, w razie jakichkolwiek wątpliwości. Rozważymy udział indywidualnie.