MÓJ GŁOS – warsztat pracy z głosem

MÓJ GŁOS
4-godzinny warsztat pracy z głosem

7 września (sobota) 11.00-15.00

Mój głos…
czasami chropowaty, cichy, zdławiony, dźwięczny, zmęczony, piskliwy, aksamitny, drżący.

Jaki jest twój głos?
Czy zawsze taki sam?
Od czego zależy zamiana jego brzmienia?
Ma jakieś kolor ? Strukturę? Albo kształt?

Barwa naszego głosu i jego moc zależy od wielu czynników. Od tego jak się w danym momencie czujemy, czy jesteśmy spięci czy zrelaksowani, czy wypowiadamy się o przyszłości i wizji czy „gadamy do siebie”. Głos jest czymś bardzo zmiennym i dynamicznym. Jest też bardzo wrażliwy i podatny na krytykę. Czasem może nawet „zapaść się” do środka przez jakieś trudne wydarzenia w naszym życiu. To wszystko co o nim piszę, nie jest tylko moją osobistą wizją a tym co słyszę do uczestników – moich kursów.

Jedno jest pewne – żeby móc o nim cokolwiek powiedzieć, trzeba go najpierw poznać. Dlatego na warsztacie zaprosimy Cię to byś mógł/mogła łagodnie go przywołać i pozwolić mu popłynąć. Bez oczekiwań, że ma być „jakiś”.

„Zapraszam na 4 godzinne spotkanie z własnym głosem, które przeznaczone jest głównie dla osób początkujących. Będziemy wzdychać, mruczeć, buczeć. Poznawać poszczególne rezonatory w ciele, rozluźniać i przygotowywać ciało do poszukiwania własnego głosu. Poćwiczymy emisje oraz możliwości zmiany tonacji. Wszystko odbędzie się w bezpiecznej i wpierającej atmosferze. ”
Kasia Dorota

Miejsce: Kraków, ul.Biała Droga 4/6

Termin: 7 września 11.00-15.00

Koszt udziału: 220 zł

ZNIŻKI:
Przy wpłacie do 2 września zniżka: 190 zł
Dla osób z poprzednich warsztatów Jalla!: 160 zł
(przy rezerwacji do 2 września)

Zapisy: REZERWUJĘ!

Prowadząca: Kasia Dorota.
Kasia uczy się tradycyjnego śpiewu od 7 lat podczas warsztatów muzyki tradycyjnej. Od 2015 roku organizuje cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego ( Rozśpiew w Muzeum Etnograficznym w Krakowie) do prowadzenia których zaprasza nauczycieli z całej Polski. Od 2016 roku członkini Krakowskiego Komitetu Pogrzebowego – grupy śpiewaczej, która zajmuje się tradycyjnym repertuarem pieśni pogrzebowych.

Pracuje z ciałem na kursach Jalla! od 2014 roku. Asystuje na zajęciach metodą Lowena oraz na kursie UWOLNIJ MIEDNICĘ i POWRÓT DO CIAŁA.
Pracę z głosem prowadzi w postaci kursów takich jak ten oraz w połączeniu z pracą z ciałem we współpracy z Anną Dymarczyk (warsztaty na Bezludnej Wyspie, warsztaty podczas Kobiecej Majówki w Toskanii i inne).

Absolwentka animacji kultury na UJ oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na wydziale Psychologii i Pedagogiki UMSC w Lublinie. W latach 2011 – 2015 trenerka i mentorka w międzynarodowym programie edukacyjnym Pracowni Aktywności Obywatelskiej. Od 2015 trenerka i koordynatorka projektu Sąsiedzi 3.0 polsko – ukraińsko –białoruskiego programu dla aktywnych lokalnie. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.