ZŁOŚĆ – okiełznać czy wyrazić? – warsztat Core Energetics

Warsztat terapeutyczny
pracy z emocjami przez ciało met. Core Energetics

6-7 kwietnia
Zapisy:  REZERWUJĘ!

Prowadzi: Ala Konopko – Ulanecki

Jeżeli kiedykolwiek doznałeś uczucia wstydu, zażenowania, strachu czy dyskomfortu fizycznego w związanego z odczuwaniem i wyrażaniem złości, jeżeli patrzysz krytycznie na siebie samego albo na innych, którzy popadają w złość – ten warsztat jest dla Ciebie.

Każdy z nas miewa sytuacje, kiedy trudno jest zapanować nad naszymi własnymi reakcjami, sytuacje, kiedy zdarza się nam powiedzieć lub zrobić coś impulsywnie, w złości, a potem tego żałujemy.
Czasem złość jest bezpośrednią reakcją na konkretną sytuację, ale dużo częściej nasze „gorące” reakcje są efektem powstrzymywanych przez długi okres uczuć i opinii, naszej nieumiejętności powiedzenia prosto z mostu – NIE! Efekt jest taki, że zablokowane emocje i reakcje budują coraz wyższe ciśnienie wewnętrzne aż wreszcie wybuchamy, co zazwyczaj wywołuje konflikty.
Agresja werbalna czy fizyczna to jedna strona medalu, druga jego strona to stany depresyjne, lękowe i różnorodne schorzenia spowodowane zatrzymaniem tej energii wewnątrz.

Wyrażenie pełnej gamy naszych emocji, szczególnie tych bolesnych i niewygodnych, do których należy złość, jest podstawą do dotarcia i wyrażenia wyższych emocji typu: miłość, empatia i altruizm.

Dojrzałość emocjonalna nie jest możliwa bez głębokiego doświadczania WSZYSTKICH naszych uczuć.
Niedojrzałość emocjonalna objawia się tym, że funkcjonujemy na „powierzchni”, nie potrafiąc stworzyć głębokich relacji, unikając prawdziwych konfrontacji i niezdolni do wypowiadania naszej prawdy, co niesie głęboką frustrację i brak zaufania do siebie i innych.

W przypadku złości stan dojrzałości emocjonalnej przejawia się umiejętnością rozpoznania punktów zapalnych, właściwego odczytania fizycznych i psychicznych symptomów i świadomej regulacji swojego systemu (energetyczne wyrażenie emocji, oddech, ćwiczenia uziemiające, medytacja, itp.) i dokonywania świadomych wyborów zamiast poddawania się automatycznym reakcjom. Tego typu proces prowadzi do poczucia wolności i pewności siebie, a czasem również do odkrycia i pogłębiania kontaktu z duchowym aspektem samego siebie.

METODA:

Core Energetics – metoda psychoterapii przez ciało stworzona przez Johna Pierrakosa. Jest to metoda samopoznania, podchodząca do człowieka holistycznie, integrując ciało, intelekt, emocje, wolę i duchowość.
Oferuje techniki, które są pomocne w odkrywaniu i wyrażaniu gromadzonych przez lata i skrzętnie ukrytych uczuć, pozwalając na głęboką spontaniczność i autentyczność w doświadczaniu samych siebie i otaczającego nas świata.

 

Uczestnictwo w naszym warsztacie da Ci okazję do:

  • eksperymentowania ze swoją energią
  • możliwość dotarcia do twoich ukrytych przekonań na temat złości i agresji
  • możliwość zlokalizowania i rozpuszczenia blokad energetycznych w ciele

Przekonasz się, że zahamowania w wyrażaniu agresywnych uczuć to nie jest tylko Twój problem. W przyjaznej i wspierającej atmosferze grupy nauczysz się wyrażać niewygodne emocje w bezpieczny sposób odnajdując swój prawdziwy głos.

Podczas warsztatu będą ćwiczenia w grupie, w parach a także możliwość prac terapeutycznych na tle grupy.

ZAPISY:  REZERWUJĘ!

PROWADZĄCA:
Ala Konopko-Ulanecki M.A., C.C.E.P. dyrektor Core Energetics Polska

Ala jest pedagogiem, psychoterapeutą i superwizorem. Core Energetics zajmuje się od 20 lat prowadząc prywatną praktykę w Nowym Jorku, pracując z osobami indywidualnymi i grupami. Przez wiele lat pracowała, jako asystent tworcy CE, Johna Pierrakosa a potem, jako instruktor i trener w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku.

Więcej:
www.alakonopko.com
www.CoreEnergeticsPolska.com

TERMIN: 6-7 kwietnia 2019

MIEJSCE: Kraków 

HARMONOGRAM:
sobota godz 9.00 – 18.00 ( półtoragodzinna przerwa obiadowa)
niedziela godz. 9.00-13.00

Koszt: 840 zł

Zniżki:
Przy zapisach do 4 marca – 740 zł,
Przy zapisach do 1 kwietnia  – 790 zł

Zapisy:  REZERWUJĘ!
Przy rezerwacji miejsca konieczna jest wpłata 1 raty.