PRACA ZE SKRYPTEM ŻYCIOWYM – warsztat dla zaawansowanych

PRACA ZE SKRYPTEM ŻYCIOWYM

w jaki sposób współczesna kultura oraz przekazy rodzinne wpływają na budowanie tożsamości i realizację tzw. zapisu życia u osób dorosłych.

Termin: 15 września 2019

Zapisy: REZERWUJĘ!


Skrypt życiowy stanowi rodzaj nieświadomego scenariusza życia, zapisu, który domaga się realizacji. Tworzą je różnego typu przekazy kulturowe, rodzinne i indywidualne na nasz temat, dotyczą one naszego miejsca w rodzinie, świecie, kulturze, naszego znaczenia, możliwości i charakteru. Mamy racjonalny kontakt ze świadomymi, intencjonalnymi oddziaływaniami otaczającego świata, natomiast skryptu życiowego sobie zazwyczaj nie uświadamiamy, podobnie jak i znaczenia przekazów, które na nas oddziaływują.

Zajęcia prowadzone będą metodą pracy choreoterapeutycznej, zmierzającą do świadomego kontaktu ze wszystkimi stanami „ja”, szczególnie z poziomem „ja-dziecko”  oraz wykorzystania twórczego potencjału tego stanu do zmiany, integracji i ponownej adaptacji skryptu życiowego dla potrzeb jednostki.

Człowiek jest autorem swojego ruchu, analogicznie jest także najwyższej klasy ekspertem, mogącym ów ruch zinterpretować, zrozumieć w kontekście życia i jego indywidualnych właściwości. Wszystkie odpowiedzi są w osobie. Odkrywamy je w tańcu, koncentrując się na oddechu, tempie i rytmie charakterystycznym dla danego podmiotu. Ruch odzwierciedla osobowość, emocje, potrzeby, napięcie, doświadczenia, styl życia i obraz własnej osoby.

Praca koncentruje się także wokół prób wydobycia mitu osobistego, świadomości tzw. „ pozycji życiowych”. Warsztat ma rozwojowy grupowy charakter.

Warsztat prowadzi Marzena Śniarowska-Tlatlik

Termin: 15 września 2019
Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-16.00

Koszt: 360 zł

Zapisy: REZERWUJĘ!

Miejsce: Kraków, ul.Biała Droga 4/6

Będzie to warsztat dla zaawansowanych, czyli dla osób, które mają już  doświadczenie w choreoterapii lub innej metodzie świadomej pracy z ciałem i ruchem. W razie niepewności prosimy o kontakt.

Warsztat będzie również wprowadzeniem do pracy terapeutycznej w stałej weekendowej grupie terapeutycznej met.choreoterapii.
Informacje o grupie: GRUPA TERAPEUTYCZNA.

Prowadząca:

Dr Marzena Śniarowska – Tlatlik: certyfikowana choreoterapeutka – terapeutka tańcem TT (PSCh-PTT), DMT Training – Program ADTA, superwizor TT. Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT. Od 20 lat prowadzi wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii w kraju I zagranicą . Nauczyciel akademicki z 20 letnim stażem. Autorka wielu publikacji w tej dziedzinie. Psycholog praktyk, psychoterapeutka Gestalt (EAGT, Forge, PTPG,) i trener Gestalt (FORGE)