ZŁOŚĆ – ku czuciu, ekspresji, żywotności – warsztat met.Lowena

„ZŁOŚĆ to  bardzo demonizowane uczucie. Zupełnie niesprawiedliwie, krzywdząco i stygmatyzująco. Nawet kiedy ktoś mówi: jestem zła, jestem zły, to można to odebrać dwojako – że jest zdenerwowana/y więc czuje złość… lub że jest złą osobą


Zapraszamy na warsztat pracy z emocjami przez ciało
metodą A. Lowena.

Termin: 23-24 lutego 2019
Zapisy: REZERWUJĘ!

Złość jest uczuciem szalenie potrzebnym w życiu. Jest niezbędna do stawiania granic, do budowania dojrzałych, satysfakcjonujących relacji, do dobrego i spełnionego życia.

Kiedy jesteśmy zaprzyjaźnieni ze swoja złością, kiedy umiemy jej użyć we właściwym momencie, zyskujemy więcej zaufania do siebie I możemy odważniej wychodzić do świata.

Złość to pierwotna siła, którą ma każdy z nas. To ta część Ciebie, która potrafi stanąć w obronie, która potrafi powiedzieć NIE. Wie, że nie zawsze trzeba wyjaśniać, tłumaczyć. Czasem potrzebne jest tylko I aż “NIE”, “STOP”, “DOSYĆ”.

A jeśli dawno się z nią nie kontaktowaś/eś, to warsztat jest dobrym miejscem, by się do niej zbliżyć, poznać ją.

Dla większości z nas problematyczna jest nie sama złość, ale sposób jej wyrażania. Złość jest często mylona i utożsamiana z przemocą, która rzeczywiście potrafi być krzywdząca. Adekwatnie wyrażona złość buduje w nas poczucie siły, bezpieczeństwa, sprawczości, poczucie, że umiem zadbać o swoje prawa i granice, o siebie.

 

Zapraszamy na 2-dniowy warsztat: „ZŁOŚĆ” prowadzonym w nurcie bioenergatyki A.Lowena.

1.Będziemy na nim dotykać, poznawać swoją złość, taką, jaką masz „na teraz”.

Może Twoja złość jest na samym wierzchu a może nie czujesz złości i zechcesz poszukasz dostępu do tej stłumionej części.

2.Będziemy pracować z lękiem przed złością.

Często boimy się złości, zarówno własnej jak i czyjejś. Wiąże się ona z wieloma obawami i lękami (często nieuświadomionymi) przed karą, odrzuceniem lub odwetem, przekroczeniem pewnych norm, przed zranieniem, byciem słabym i odsłoniętym. Tymczasem adekwatnie wyrażona pozwala nam zadbać o własne granice i potrzeby a jej odczuwanie jest cennym sygnałem, że właśnie coś w naszej przestrzeni psychologicznej lub cielesnej zostało naruszone lub niezaspokojone.

3. Poprzez otwieranie się na czucie i ekspresję emocji przywrócimy ciału żywotność.

Przepływ emocji przez ciało, w tym przepływ złości pozwala nam na doświadczenie swojej żywotności. Im więcej uczuć tłumimy tym bardziej nasze ciała sztywnieją. Im więcej dopuszczamy i wyrażamy tym bardziej nasze ciała są otwarte na przeżywanie całej gamy uczuć, również radości, przyjemności, ekscytacji, uczuć seksualnych.

Złość jest silną emocją. Tłumiona latami odcina nas od naszej naturalnej witalności. Niewyrażona złość zostaje uwieziona, zamrożona w mięśniach. Trudno się wtedy zrelaksować, być spontanicznym, radosnym, czy rozluźnić się – także podczas seksu. Dlatego praca z tą emocją jest często zbawienna dla osób zablokowanych w tym obszarze życia.

4. Będziemy pracować z granicami.

Kiedy nie potrafimy wyrazić złości, zamrażamy ją w mięśniach, ale też w przytłumionym oddechu, wypuszczamy bokiem w sarkaźmie, złośliwości, których celem jest granie twardziela/twardzielki – “nie zranisz mnie”, “też umiem być złośliwa”. Pozostajemy wtedy w pozycji obronnej, ciągle gotowe do odparcia ataku lub… do ataku.

Na warsztacie będzie możliwość sprawdzenia, gdzie są moje granice  czy mogę je w bezpieczny sposób pokazać. Dzięki wyznaczaniu granic w życiu codziennym nie musimy wchodzić w napięcie i postawy obronne. 

 5. Podczas warsztatu będziemy budować w sobie pojemność na przeżywanie własnej złości.

6. Będziemy również szukać objawów i miejsc jej zatrzymania w ciele oraz dawać ujście jej naturalnej ekspresji.

W trakcie warsztatu będziesz miała/ miał szansę badać: 

  • Czy masz z nią kontakt i jaki on jest?
  • Czy wolno Ci się złościć?
  • Jak odczuwasz emocje w ciele?
  • Czy masz skłonność do tłumienia złości i/lub niekontrolowanych wybuchów? Jakie sygnały z ciała się z tym wiążą?
  • Czy nie używasz złości w zastępstwie lęku lub smutku?
  • Czy możesz doświadczyć w ciele wyższego poziomu energii związanego z przeżywaniem złości, radości, ekscytacji, przyjemności.

 ZŁOŚĆ stłumiona, zaprzeczona lub nieadekwatnie ukierunkowana i wyrażona, przynosi cierpienie. Nie wyrażona wprost wymyka się w postaci złośliwych komentarzy, narzekania, samooskarżania. Złość stłumiona nie znika. Odkłada się w pamięci ciała, by w którymś momencie zaatakować krzykiem, płaczem lub chorobą

 ZŁOŚĆ odpowiednio ukierunkowana i wyrażona daje nam energię do działania i zmian, jest źródłem MOCY, SPRAWCZOŚCI I ENERGII ŻYCIOWEJ! Odzyskaj ją dla siebie!

Termin: 23-24 lutego 2019 

  • w sobotę w godzinach 11-17 z 1,5-godzinną przerwą na obiad
  • w niedzielę w godzinach 10-15 bez długiej przerwy

 Miejsce: Biała Droga 4/6, Kraków

Inwestycja:

550 PLN, płatne do 15-go stycznia (first minute)
530 PLN – dla osób po innych warsztatach Jalla!
(zniżka aktywna do 15.01)

640 PLN – do 12 lutego
690 PLN – po 12 lutego

Zapisy: REZERWUJĘ!

Ćwiczymy w wygodnym stroju i boso

 Prowadząca: Olga Sieczka – facylitatorka w Analizie Bioenergetycznej (met.Lowena), studentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS, Coach,tel. 602 735 702

Asystuje: Ewa Szczech – uczestniczka 2-go roku szkolenia w Analizie Bioenergetycznej, w trakcie certyfikacji na facylitatorkę W AB.

Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.

 Przeciwwskazania to:

stany psychotyczne,

terapia psychotropowa,

ciąża i okres połogu,

różnego rodzaju ostre stany zapalne,

padaczka.

Względne przeciwwskazania:

duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,

okres karmienia piersią,

stosowanie środków farmakologicznych,

ogólny słaby stan organizmu,

jaskra

 W rzazie wątpliwości co do możliwości udziału, proszę o kontakt. Rozważę udział indywidualnie. (warsztaty.lowen@gmail.com)