UWOLNIJ MIEDNICĘ – grupa pracy z ciałem dla kobiet

 „Uwolnij miednicę” – praca z ciałem dla kobiet.

Warsztat w przygotowaniu. Termin podamy wkrótce.

Miednica – centrum energetyczne, centrum emocjonalne, centrum kreacji nowego życia. A równocześnie obszar ciała z największą ilością napięć.

1dc83f72c0b02370c01fb8b94629bd9b (1)Zablokowane przez stres pachwiny.
Zaciśnięte chorobliwym samozaparciem pośladki.
Usztywnione wstydem i poczuciem winy z powodu uczuć seksualnych stawy biodrowe.
Twardy brzuch  nie chce dopuścić smutku, żalu i płaczu.  Brak oddechu w podbrzuszu chroni przed odczuwaniem przyjemności.
Bóle lędźwi – przeciążenie w nieustannej walce o przetrwanie?

Są to najczęstsze napięcia i połączone z nimi, zamrożone w ciele emocje. Zapraszam do odnalezienia własnych „kodów napięciowych” i kontaktu ze swoją miednicą i tym co do nas mówi.

Foto:  Kobiety szalejące z radości na wieść o uzyskaniu przez Zimbabwe niepodległości (1980 rok)

MIEDNICA – KOBIECA MOC!

Miednica to Twoja moc, miednica to Twoja seksualność, miednica to Twoje bogactwo. Miednica to taniec, kreacja, energia. Miednica to radość. Pora ją uwolnić!

Aby to zrobić spotkamy się w kobiecej grupie i przez 6 tygodni będziemy kontaktować się ze swoją miednicą i emocjami, które blokują jej naturalną żywotność. Skorzystamy z ćwiczeń metodą Lowena, tańca swobodnego, pracy ze świadomym oddechem, pracy z głosem, terapii poprzez rysunek intuicyjny i ruch a także ćwiczeń mięśni dna miednicy.

Zajęcia składają się z 6 spotkań poświęconych pracy z miednicą:

  1.  Nawiązanie kontaktu z obszarem miednicy – ćwiczenia świadomości ciała, praca z oddechem i głosem oraz elementy treningu mięśni dna miednicy.
  2. Budzenie miednicy – ruch, taniec, ekspresja.
  3. Miednica wyznacza granice – praca z  emocjami zamkniętymi w obszarze miednicy I
  4. Miednicę mówi: chcę! pragnę! potrzebuję! – praca z  emocjami zamkniętymi w obszarze miednicy II.
  5. Miednica odpuszcza kontrolę – praca z  emocjami zamkniętymi w obszarze miednicy III
  6.  Kobiecość i seksualność – otwarcie na przyjemność, lekkość, akceptację swojego ciała.

Kurs „Uwolnij miednicę” jest dla kobiet, które czują się gotowe do spotkania z emocjami mieszkającymi  w brzuchu i w miednicy. Są to najczęściej emocje związane z przeżywaniem swojej seksualności, tożsamości kobiecej, akceptacji bądź odrzucenia społecznych i rodzinnych norm wpływających na sposób życia i wyrażania siebie.

Zapraszam kobiety, które są otwarte na spotkanie ze wszystkimi emocjami, również tymi które uważają na negatywne bądź trudne. Będziemy kontaktować się ze złością. żalem, tęsknotą, smutkiem, lękiem a także wzruszeniem, radością, swobodą, delikatnością, przyjemnością.

W obszarze miednicy mieszka zarówno nasza siła jak i wrażliwość. Praca z miednicą to spotkanie z tymi dwoma aspektami naszej osobowości.

Praca nie zamyka się jednak na odczuwanie tylko tej jednej części ciała. W większości ćwiczeń poczujecie również swoje stopy i nogi, kręgosłup i plecy, klatkę piersiową, ręce. Szczególnie dużo będziemy pracować z napięciami barków, szyi, karku i głowy, które są mocno związane z napięciami w miednicy.

Pracujemy w stałej, zamkniętej grupie, tak aby zbudować jak najbardziej bezpieczną atmosferę.

Zapisy: kontakt@jalla.pl

O prowadzącejAnia foto wwwAnna Dymarczyk, od 2011 roku prowadzi zajęcia pracy z ciałem. Absolwentka certyfikowanego dwuletniego szkolenia z Analizy Bioenergetycznej (metody Lowena) ukończonego w maju 2015, kursu instruktorskiego choreoterapii – grudzień 2010 oraz szkolenia Life/Art Process – marzec 2014. W 2016 roku ukończyła I stopień certyfikowanego szkolenia metody Bebo – trening mięśni dna miednicy.  Obecnie jest w trakcie ostatniego roku szkolenia na psychoterapeutę w Analizie Bioenergetycznej certyfikowanego przez FSBA (met. Lowena). 

Założycielka marki Jalla! odzyskaj ciało  zajmującej się pracą z ciałem od 2012 roku. Stworzyła autorskie programy świadomości ciała i emocji w ciele „Odzyskaj ciało” oraz „Mądrość ciała”. Pracuje za pomocą metody A. Lowena oraz technik choreoterapii, arteterapii i relaksacji.

W grupie Odzyskaj ciało (Jalla!) na facebook’u można zobaczyć jej wystąpienia w temacie pracy z emocjami w ciele, psychoterapii przez ciało, pracy z miednicą i seksualności. Prywatnie – kobieta kochająca swoją pracę, mama kilkumiesięcznego chłopca, zafascynowana kobiecym cyklem, a ostatnio szczególnie procesem w czasie ciąży i porodu.

Superwizja: Marzena Śniarowska – Tlatlik – certyfikowana superwizorka, choreoterapeutka, terapeutka Gestalt.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekłe postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra