ŻYCIE BEZ PRESJI- jak sobie radzić ze stresem i lękiem

Życie bez presji – jak sobie radzić ze stresem i lękiem
– grupa pracy z lękiem i stresem

WARSZTAT W PRZYGOTOWANIU

Te warsztaty to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Chcę, żebyś po zajęciach wyszła/wyszedł zrelaksowana/y i uzbrojona/y w nowe narzędzia i wiedzę do radzenia sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu. W dzisiejszym świecie bardzo często poddani jesteśmy presji. W pracy gonią nas terminy i szefowie, zostajemy dłużej, żeby się wyrobić, a potem przynosimy pracę do domu. Po drodze zakupy, szybko, żeby zdążyć, wkurzamy się na korki na drogach, a w domu czeka partner i dzieci ze swoimi sprawami i problemami do rozwiązania. Jeszcze tylko ogarnąć dom, coś umyć, coś posprzątać, no i przecież ugotować obiad, kolację czy co to o tej godzinie wypada zjeść.

Wiele z nas większość czasu spędza w pośpiechu, z głową zaprzątniętą problemami w pracy, w związku i z długą listą „spraw do zrobienia”. Nie wspomnę już nawet o liście „spraw na później”. Gonią nas nasze przekonania – co muszę, co trzeba, czego nie mogę i nie powinnam. Poganiamy się nimi, żeby się ze wszystkim wyrobić i krytykujemy, gdy nam się nie udaje. Nawet nie zauważamy, że w ten sposób dokładamy sobie jeszcze więcej napięcia i działań.

To wszystko budzi  długotrwały stres i lęk. Po jakimś czasie zapominamy już po co to wszystko. Orientujemy się, że robimy rzeczy, które wcale nas nie cieszą, ale gdzieś po drodze uwierzyliśmy, że tak trzeba i że wszyscy tak mają. Ciało, wcześniej sprawne i elastyczne, teraz jest ponapinane tak, że nawet nie potrafimy go w pełni rozluźnić. Wielu z nas nie umie się naprawdę zrelaksować. W efekcie, energia nie krąży już swobodnie w ciele. Siedzimy w głowie, w myślach, a niesłużące przekonania i schematy działania obwarowane są murem lęku i stresu. Tracimy z oczu drogę wyjścia i kręcimy się w kółko tracąc siły. Brakuje nam zatrzymania, odpoczynku, oddechu i kontaktu z przyrodą. Brakuje kontaktu ze sobą, nie pytamy się już – czego teraz potrzebuję? Jak mogę sobie to dać? Czasami słyszę od klientek pytanie – czy mogę…? Brakuje nam świadomości, jak działa mechanizm lęku, przekonań i niesłużących schematów działania. Brakuje też narzędzi, które pomogły by nam radzić sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu.

Potrzebujemy na nowo nauczyć się naprawdę odpoczywać i głęboko relaksować.

W programie warsztatu:
Ćwiczenia i techniki, których nauczę cię podczas warsztatu będziesz mogła/mógł praktykować również w codziennym życiu. Niektóre z nich będą się powtarzać przez kilka zajęć, ponieważ działają, a im częściej je stosujesz, działają lepiej.  Inne będą nowe, żeby wprowadzić różnorodność i pokazać ci możliwości pracy w różny sposób i z różnymi aspektami swojej energetyki.

Więc na co zwrócimy uwagę?
– Rozpoznanie mechanizmów lęku i stresu w codziennym życiu
– Wzmocnienie swojej samooceny i poczucia bezpieczeństwa
– Łagodność dla siebie
– Uziemienie i budowanie swojej energii
– Sposób chodzenia i układania ciała

– Radzenie sobie z emocjami
– Głęboka relaksacja
– Uwalnianie napięć i zmęczenia nazbieranego w czasie dnia
– Osadzenie się w tu i teraz, kontakt z ciałem
– Podwyższanie swojej energii

Metody:
Praca z ciałem i jego energetyką, ćwiczenia energetyczne, praca z oddechem, wizualizacje, ustawienia w polu, ruch i taniec, medytacja.

Zapisy: kontakt@jalla.pl

O prowadzącej: Alina Krzemińska – terapeutka, coach. Towarzyszę ludziom w rozwoju i odkrywaniu ich własnej mocy. Pomagam przekraczać życiowe progi, blokujące schematy i przekonania, oraz sięgać po wyjątkowy potencjał drzemiący w każdym z nas. Kieruję się podejściem, że do terapeuty przychodzisz PO MOC, by odkryć źródło tej Mocy w sobie i nauczyć się z niej korzystać. Jestem dyplomowaną terapeutką Gestalt. Prowadzę warsztaty rozwojowe i sesje indywidualne. Prze ponad dwa lata pracowałam w zespole Tanny Jakubowicz-Mount w programie „Progi Życia”.

___________
Grupa jest skierowana dla kobiet i mężczyzn. Dla osób dorosłych. Nie jest dla osób uzależnionych od narkotyków lub alkoholu. Jeśli przyjmujesz leki przepisane przez psychiatrę, konieczna jest konsultacja z prowadzącą, żeby stwierdzić czy grupa jest dobrą opcją dla ciebie.