Długi weekend czerwcowy na wyspie! (31.05 – 7.06.2015)

Szukałam i znalazłam!

 Moja styczniowa wyprawa do Chorwacji zaowocowała spotkaniem z Nikola, który pokazał mi swoje sekretne miejsce, gdzie sam organizuje warsztaty.
Miejsce na koniuszku świata. Na najbardziej oddalonej od lądu wyspie Chorwacji, pośród rozmarynu, lawendy i białych skał. Dwustuletni, kamienny dom, pośród dzikiej, nieskażonej przyrody prowadzony przez ciepłych i inspirujących ludzi.  Z dala od kurortów i tłumów turystów. IDEALNIE!

nasza sala vis

Zapraszam Was na OFFLINE – warsztat regeneracyjny na wyspie.

 Wyobraź sobie, że Twoje życie zwalnia… Znika brzęczący od rana telefon a w zamian budzi Cię słońce i morska bryza. Wychodzisz z domu boso, przeciągasz się i czujesz, że zaczyna się kolejny dobry dzień.  Rozpoczynamy go rozciągającą i delikatnie budzącą ciało praktyką w naturalnej sali na nadmorskich skałach.  A śniadanie jemy na tarasie…

 Czeka na Ciebie wszechobecne słońce, krystalicznie czysta woda, przestrzeń, wiatr i kojące widoki.  Smak świeżo wyciśniętej oliwy, ciepłe wieczory, zapach szałwii i lawendy,  relaks przy dźwiękach cykad. Masz wrażenie, że ktoś rozczytał Twoje marzenia… Właśnie tak wygląda Offline na wyspie.

 Zaszyj się z nami na wyspie Vis,  z dala od zgiełku wielkich miast i wypchanych kurortów.   Odpocznij, nasyć się ciepłem słońca, zdejmij buty, tańcz, leż, oddychaj głęboko,  spaceruj, buszuj w rozmarynowych zaroślach.

ZOSTAW TELEFON KOMÓRKOWY, LAPTOPA I TROSKI DNIA CODZIENNEGO.

 CO W ZAMIAN?

DAJ SOBIE CZAS NA BYCIE ZE SOBĄ I PEŁNE ODPRĘŻENIE.

POZWÓL SOBIE ODPOCZĄĆ!

 Piękno życia buduje równowaga pomiędzy działaniem i  regeneracją.  Wszyscy wiedzą, że tylko ten kto potrafi odpoczywać może efektywnie pracować. Nasze organizmy są zdolne do przyjęcia bardzo dużego napięcia, obowiązków i zadań. Pod warunkiem, że taki wysiłek zostanie wyrównany odpowiednim relaksem.

warsztat vis

 Metody pracy z ciałem Jalla! na powrót kontaktują nas z ciałem, przywracając mu naturalne zdolności regeneracyjne. Rozluźniamy napięcia, wyciszamy umysł i oczyszczamy zmysły a przy tym dobrze się bawimy. Odzyskujemy to co nas wzmacnia i rozluźnia: dziecięcą radość i spontaniczność. Metoda opiera się o  proste ćwiczenia ruchowe i oddechowe, taniec swobodny, ekspresję poprzez ruch i głos oraz kojące relaksacje i wizualizacje. Większość zajęć odbywa się w terenie, dzięki temu w odzyskiwaniu spokoju i sił życiowych wspiera nas przyroda, kojące widoki, przestrzeń i cisza.

vis wrszt

Dlaczego aby uspokoić umysł i czuć się dobrze zajmujemy się ciałem?

 To najkrótsza droga. Wszyscy mamy zapisany w pamięci ciała stan pełnego relaksu. Trzeba go sobie tylko przypomnieć! Ciało w naturalny sposób dąży do wygody i przyjemności. Rozluźniając napięcia i kontaktując się z ciałem pozwalamy mu na autoregenerację. Dzięki temu samo prowadzi nas do stanu pełnego odprężenia. A co ważne, znając tę drogę, gdy znów pojawią się napięcia łatwiej je znosimy i szybciej powracamy do równowagi.

 Na warsztaty wybierałam wyjątkowe miejsce, gdzie przestrzeń współgra z pięknymi widokami w naturalny sposób zmysły i przywróci ciału pełnię sił.

Jak będzie wyglądał nasz dzień?

kolacja

8.00 – 9.00 energetyzujący spacer nad morze i poranne zajęcia
09.30 –  wspólne śniadanie
10.30 – 14.00 czas wolny, indywidualna lub grupowa eksploracja wyspy, kąpiele w morzu,  mini-wykłady i dyskusje o pracy z ciałem, psychosomatyce. Konsultacje indywidualne.
Wspólne przygotowanie posiłków ( w podgrupach pod opieką „kuchmistrza”)
14.00 -15.00 – wspólny obiad
15.00 – 18.00 – siesta, czas wolny
18.00 -19.30 – popołudniowa praktyka regeneracyjna popołudniowa: ćwiczenia odżywiające ciało i oczyszczające umysł, ćwiczenia rozwijające ekspresję (ruch, rysunek, taniec, głos)
20.00 – wspólna kolacja
21.30 – 22.15 Wieczorna relaksacja: praca z oddechem, wizualizacja, relaksacja (dla chętnych). 

Godziny zajęć są orientacyjne, będziemy je dostrajać do aktualnych potrzeb grupy oraz warunków pogodowych.

Prowadząca/organizatorka:

Ania foto wwwAnia Dymarczyk – instruktorka autorskich zajęć pracy z ciałem opartych o psychosomatyczną metodę Lowena i terapię tańcem i ruchem.  Od 2012 roku prowadzi warsztaty regeneracyjne w przyrodzie.
Zakochana w wyspiarskim klimacie i regeneracyjnym działaniu białych skał, błękitnego bezkresu i lazurowych zatoczek Chorwacji…

 „Mój sposób na pełny relaks to zanurzenie we własnym ciele i w przyrodzie. Łączę ożywiające ciało ćwiczenia ruchowe, energetyczny taniec z relaksacją, pogłębionym oddechem oraz kojącymi wizualizacjami. Uwielbiam pracować w przyrodzie.”

 Praktyka przygotowana została tak aby w ciągu 7 dni w pełni rozluźnić ciało i umysł oraz naładować akumulatory. Poza cudownym czasem pośród czystej przyrody wyspy  otrzymasz również profesjonalne zalecenia oraz proste ćwiczenia umożliwiające profilaktykę następstw stresu w pracy i w życiu codziennym. Nie musisz nic umieć, nie musisz mieć kondycji. Zacznij tu gdzie jesteś!

Kameralna grupa: 8 osób + instruktor.

Termin: 31.05.2015– 07.06.2015
Warsztat rozpoczyna się w niedzielę wieczorem ale można przyjechać już 2 dni wcześniej za dodatkową opłatą.  Zakończenie warsztatu w sobotę wieczorem, w niedzielę rano łapiemy prom na stały ląd, aby zdążyć do Polski na poniedziałek.  Oczywiście można zostać dłużej:)

Promocyjna cena 1490zł.
Przy zapisie do 21 .03.2015 – 1290zł
Przy zapisie do 15.04.2015 – 1390 zł

Polecamy również tradycyjne warsztaty wyjazdowe do Więciórki (Beskid Makowski)  w sezonie Wiosna/Lato 2015:

27-29 marca – Pierwszy Wiosenny warsztat w Więciórce
30 kwietnia – 3 maja – Wielka Majówka z dietetyką TMC
15-17 maja – Dzikie rośliny jadalne – warsztat w Więciórce

Foto: Nikola Drviš- Grk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *