Nowy cykl warsztatów weekendowych w Krakowie.

Zapraszam na warsztaty w ramach nowego cyklu weekendowego.
Zajęcia są w soboty, od 12.00 do 17.00 tak aby mogły w nich uczestniczyć również osoby spoza Krakowa.  Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących oraz dla tych, które już miały kontakt z pracą z ciałem. Jeśli nigdy nie byłaś/byłeś na zajęciach pracy z ciałem koniecznie przyjdź na pierwszy warsztat UGRUNTOWANIE i potem możesz brać udział w kolejnych modułach. Szczegółowy program poniżej.

madrosc-ciala-cykl-copy

Podczas trzech pięciogodzinnych spotkań będziemy uwalniać napięcia i wyrażać emocje zamknięte w ciele, a także rozwijać umiejętność słuchania impulsów ciała, rozumienia ich i mądrego podążania za ciałem.
Będziemy konfrontować się z psychosomatyczną rzeczywistością, odkrywając naturalne połączenia między stanem ciała, emocjami i zachowaniami w życiu codziennym.

W programie:
– rozwijanie świadomości ciała,
– pogłębianie kontaktu z emocjami
– poczucie emocji w ciele
– bezpieczne wyrażanie emocji
– praca z energią życiową (pobudzeniem i rozładowaniem)
– praktyczna nauka ćwiczeń  do praktyki na co dzień

 Warsztat I
15 października
UGRUNTOWANIE

Ugruntowanie to dosłownie i w przenośni stanie na własnych nogach. Ćwiczymy mocno aktywizując stopy, nogi i poczucie kontaktu z podłożem. Ważnym komponentem tej pracy jest również uwrażliwienie na sygnały płynące z całego ciała i delikatność w przekraczaniu blokad i oporów. Pracujemy w kontakcie ze sobą a także z drugą osobą.

Ugruntowanie umożliwia lepszy przepływ pobudzenia przez ciało. Dzięki praktyce ćwiczeń gruntujących łatwiej przeżywamy przyjemność, wszelkie emocje a także stres. Praktyka ćwiczeń sprawia, ze jesteśmy otwarci na  przeżywanie emocji, gdyż przestają być dla nas obciążające i trudne do wytrzymania.
Widocznym efektem jest lepsze radzenie sobie z emocjami na co dzień, szczególnie w relacjach.
Nie oznacza to, że ich nie czujemy albo że je wypieramy. Osoba ugruntowana nie jest zalewana przez emocje, jest w stanie z  nich korzystać, cieszyć się nimi, przeżywać i wyrażać. Osoba ugruntowana przeżywa emocje w kontakcie  z rzeczywistością swojego ciała i sytuacji, w której się znajduje.  Dzięki uziemieniu nie wchodzimy ani w stany zamrożenia (wyparcia, napięcia), ani w stan przymusu rozładowania emocjonalnego, np w przypadku złości jest to niekontrolowana awantura niewspółmierna do wagi problemu.

Warsztat polecany osobom początkującym oraz zaawansowanym.
Jest konieczny aby uczestniczyć w dalszych warsztatach z cyklu „Mądrość ciała”.

Więcej o ugruntowaniu poczytasz tutaj: Ugruntowanie.

Warsztat II
5 listopada
EMOCJE W CIELE

Zajmiemy się czuciem i wyrażaniem emocji poprzez ciało. Poznamy fizjologiczne reakcje ciała na stany emocjonalne. Nauczymy się oswajać z tymi impulsami i ufać ciału podczas pracy z emocjami.
W bezpiecznej przestrzeni będziesz mogła/mógł wyrażać emocje, z którymi nawiążesz kontakt.  W pierwszej części warsztatu zajmiemy się emocjami z obszaru miednicy i brzucha a w drugiej z pleców, barków i karku.

Dzięki ćwiczeniom będziesz w stanie poznać, poczuć i rozluźnić swoje napięcia. Poprzez kontakt z emocjami, ćwiczenia ekspresywne oraz obserwację odkryjesz powody tych napięć i będziesz mogła/mógł im samodzielnie zapobiegać w życiu codziennym. Wyrażanie emocji powoduje, że nie kumulujemy napięcia w ciele oraz nie zużywamy energii do trzymania tych emocji na uwięzi.

Na zajęciach spotkasz się zarówno z przyjemnymi emocjami jak i tymi trudnymi. Nie stosuję podziału na emocje negatywne i pozytywne, gdyż wszystkie one są dobre, mają swoją ważną funkcję.
Podczas pracy w grupie będzie również możliwość odkrycia na nowo funkcji emocji a po zajęciach pojawią się nowe możliwości korzystania z nich w swoim życiu.

Będziemy pracować głównie metodą Lowena, poprzez ćwiczenia, ekspresję, pracę z głosem.
O metodzie Lowena poczytasz tutaj: Metoda Lowena.
O emocjach w ciele poczytasz również tutaj: Uczucia niekochane.

Warsztat III
3 grudnia
EKSPRESJA

Zajęcia te łączą pracę metodą Lowena: ćwiczenia, werbalizację i pracę w parach z technikami ekspresywnymi, t.j. ruch swobodny, taniec, rysunek intuicyjny, praca z metaforą.
Sięgamy po różne metody pracy, aby obudzić intuicję ciała, uruchomić podświadomość, odpuścić przymus kontroli i pozwolić sobie na uwolnienie emocji.
W tej pracy nie jest ważne, aby zrozumieć.
Istotne jest aby poczuć i oczyścić ciało i głowę. Nie szukamy wyjaśnień, nie analizujemy, skupiamy się na doświadczeniu i uwalnianiu. Założeniem tego procesu jest, że nie wszystko jesteśmy w stanie przeanalizować i połączyć z osobistą historią życiową a jednak możemy odczuć wyraźną zmianę w samopoczuciu i w życiu codziennym. Pracujemy z intuicją, rozwijamy zaufanie do ciała i umiejętność puszczania kontroli.

O wyrażaniu emocji poczytaj tutaj: Wyrażanie
oraz o pracy z obrazami: Wewnętrzne obrazy.

REZERWUJĘ MIEJSCE!

Więcej informacji oraz zapisy: Mądrość ciała/Jesień 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *