MÓJ GŁOS – warsztat pracy z głosem z Kasią Dorotą

MÓJ GŁOS
4-godzinny warsztat pracy z głosem z Kasią Dorotą

Warsztat w przygotowaniu. Termin podamy wkrótce.

Mój głos…
czasami chropowaty, cichy, zdławiony, dźwięczny, zmęczony, piskliwy, aksamitny, drżący.

Jaki jest twój głos?
Czy zawsze taki sam?
Od czego zależy zamiana jego brzmienia?
Ma jakieś kolor ? Strukturę? Albo kształt?

Barwa naszego głosu i jego moc zależy od wielu czynników. Od tego jak się w danym momencie czujemy, czy jesteśmy spięci czy zrelaksowani, czy wypowiadamy się o przyszłości i wizji czy „gadamy do siebie”. Głos jest czymś bardzo zmiennym i dynamicznym. Jest też bardzo wrażliwy i podatny na krytykę. Czasem może nawet „zapaść się” do środka przez jakieś trudne wydarzenia w naszym życiu. To wszystko co o nim piszę, nie jest tylko moją osobistą wizją, a tym co słyszę do uczestników – moich kursów.

Jedno jest pewne – żeby móc o nim cokolwiek powiedzieć, trzeba go najpierw poznać. Dlatego na warsztacie zaprosimy Cię byś mógł/mogła łagodnie go przywołać i pozwolić mu popłynąć. Bez oczekiwań, że ma być „jakiś”.

„Zapraszam na 4 godzinne spotkanie z własnym głosem, które przeznaczone jest głównie dla osób początkujących. Będziemy wzdychać, mruczeć, buczeć. Poznawać poszczególne rezonatory w ciele, rozluźniać i przygotowywać ciało do poszukiwania własnego głosu. Poćwiczymy emisje oraz możliwości zmiany tonacji. Wszystko odbędzie się w bezpiecznej i wpierającej atmosferze. ”
Kasia Dorota

Zapisy: kontak@jalla.pl

O prowadzącej: Kasia Dorota
Kasia uczy się tradycyjnego śpiewu od 7 lat podczas warsztatów muzyki tradycyjnej. Od 2015 roku organizuje cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego ( Rozśpiew w Muzeum Etnograficznym w Krakowie) do prowadzenia których zaprasza nauczycieli z całej Polski. Od 2016 roku członkini Krakowskiego Komitetu Pogrzebowego – grupy śpiewaczej, która zajmuje się tradycyjnym repertuarem pieśni pogrzebowych.

Pracuje z ciałem na kursach Jalla! od 2014 roku. Asystuje na zajęciach metodą Lowena oraz na kursie UWOLNIJ MIEDNICĘ i POWRÓT DO CIAŁA.
Pracę z głosem prowadzi w postaci kursów takich jak ten oraz w połączeniu z pracą z ciałem we współpracy z Anną Dymarczyk (warsztaty na Bezludnej Wyspie, warsztaty podczas Kobiecej Majówki w Toskanii i inne).

Absolwentka animacji kultury na UJ oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na wydziale Psychologii i Pedagogiki UMSC w Lublinie. W latach 2011 – 2015 trenerka i mentorka w międzynarodowym programie edukacyjnym Pracowni Aktywności Obywatelskiej. Od 2015 trenerka i koordynatorka projektu Sąsiedzi 3.0 polsko – ukraińsko –białoruskiego programu dla aktywnych lokalnie. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.