UWOLNIJ MIEDNICĘ – warsztat dla kobiet.

UWOLNIJ MIEDNICĘ
– warsztat dla kobiet

Warsztat w przygotowaniu. 

Miednica – centrum energetyczne, centrum emocjonalne, centrum kreacji nowego życia. A równocześnie obszar ciała z największą ilością napięć.

1dc83f72c0b02370c01fb8b94629bd9b (1)Zablokowane przez stres pachwiny.
Zaciśnięte chorobliwym samozaparciem pośladki.
Usztywnione wstydem i poczuciem winy z powodu uczuć seksualnych stawy biodrowe.
Twardy brzuch  nie chce dopuścić smutku, żalu i płaczu.  Brak oddechu w podbrzuszu chroni przed odczuwaniem przyjemności.
Bóle lędźwi – przeciążenie w nieustannej walce o przetrwanie?

Są to najczęstsze napięcia i połączone z nimi, zamrożone w ciele emocje. Każdą kobietę  i każdego mężczyznę zapraszam do odnalezienia własnych „kodów napięciowych” i kontaktu ze swoją miednicą i tym co do nas mówi.

Foto:  Kobiety szalejące z radości na wieść o uzyskaniu przez Zimbabwe niepodległości (1980 rok)

MIEDNICA – KOBIECA MOC!

Miednica to Twoja moc, miednica to Twoja seksualność, miednica to Twoje bogactwo. Miednica to taniec, kreacja, energia. Miednica to radość. Pora ją uwolnić!

Warsztat będzie składał się z dwóch części oddzielonych przerwą. 
W pierwszej pracujemy nad przywróceniem świadomości w obszar miednicy i uwolnienie napięć z pachwin, lędźwi, brzucha. W drugiej części zajmiemy się połączeniem napięć w miednicy z nadmierną kontrolą, spięciami w karku i głowie. 

Część I
OBUDŹ MIEDNICĘ. POCZUJ SIEBIE!

1. Będziemy uwalniać napięcia z obszaru miednicy, brzucha, pachwin (metodą A. Lowena).
2. Będziemy pracować z emocją złości, szczególnie w kontekście przekraczania naszych granic.
3. Będziemy budować kobiecą pewność siebie w oparciu o akceptację wyglądu ciała i wszystkich uczuć z miednicy i brzuszka.
4. Spotkamy się z naszymi uczuciami, z tym co mówi do nas nasza miednica.
5. Poczujemy siebie i swoja miednicę w grupie, w towarzystwie innych miednic
6. Będzie dużo ruchu i tańca. Głosu, oddechu, śmiechu.
7. Będziemy osadzać naszą świadomość w ciele poprzez intensywne ćwiczenia gruntujące.

Część II
NAPIĘCIA MIEDNICY A NAPIĘCIA SZYI I KARKU.

Czy wiesz, że napięcia miednicy są połączone z napięciami szczęki, karku, szyi i nadmiernym „trzymaniem kontroli”?

1.Będziemy pracować z delikatnym poruszeniem obszaru lędźwi, miednicy, brzucha oraz twarzy, karku i całej głowy.
2. Będziemy uwalniać oddech i głos prosto z dna miednicy.
3. Będziemy się uczyć puszczać nadmierną kontrolę i lokalizować napięcia związane;
4. Rozluźnimy plecy, uwalniając skumulowany w nich stres i nagromadzone emocje.
5. Zadbamy o komfort szyji i karku. Nauczymy się „oddawać” głowę.
6. Będzie miejsce na każde Twoje uczucie.
7. Będziemy pracować metodą A. Lowena oraz za pomocą delikatnych narzędzi choreoterapii, ruchu swobodnego, świadomości ciała i emocji.

OPINIE UCZESTNICZEK POPRZEDNICH EDYCJI:

„Warsztat dla mnie był niesamowity, zastanawiam się jak wprowadzić w życie poczucie takiej wolności, że mogę sobie pozwolić czuć to co czuję. Na warsztacie było cudownie, mimo mojego lęku przed ludźmi, otworzyłam się, stworzyłyśmy sobie na to przestrzeń. Jednak po powrocie do domu czuję się trochę zblokowana, bo widzę ludzi którzy też są zblokowani…Pierwszy raz poczułam swoją miednicę, takie ciepło i moc. Dużo mi dało ćwiczenie „moja przestrzeń, moja miednica” kiedy tylko brakuje mi przestrzeni skupiam się na miednicy i wiem że nie mogę jej zawieść, muszę postarać się o przestrzeń dla niej. Może trochę głupio to brzmi ale czuję jakbym w niej znalazła przyjaciółkę, ona wierzy we mnie, a ja w nią 🙂
Weronika

„Dziękuję Ci za to spotkanie, za energię, moc, która masz w sobie i za tak piękne wprowadzenie i poprowadzenie procesu. Jestem pewna: chce więcej i chce z Tobą! Bacznie będę śledzić warsztaty z Twoim przewodnictwem (…) Po warsztacie: rano nie miałam porannego stresu, który towarzyszył mi przez parę ostatnich miesięcy o poranku. W pracy taki spokój, punkt po punkcie robiłam zadania, miałam efektywny dzień, niemal zero stresu, który mnie zawsze paraliżował. Generalnie: wróciła witalność i chęć życia, taka radość z cieszenia się chwila obecna. A mąż zauważył, ze jestem bardzo radosna, taka ciepła i otwarta.”
Magda

„Poruszający warsztat!! Jak dla mnie najmocniejsza była chyba praca z granicą i swobodnym tańcem, tutaj dotknęłam czegoś ważnego. Dziękuję Ci jeszcze raz za ten wspólny czas. Podobało mi się bardzo jak prowadziłaś te zajęcia – wszystko było takie płynne i niewymuszone…”
Gosia

Edit