Na czym polega znakowanie odzieży roboczej z użyciem folii odblaskowej

Na czym polega znakowanie odzieży roboczej z użyciem folii odblaskowej?

16 sierpnia 2023 Wyłączono Przez MascNaHemoroidy

Ubrania z nadrukiem odblaskowym zapewniają użytkownikom widoczność, poprawiają ich bezpieczeństwo. To niezastąpiony element wykończeniowy kamizelek odblaskowych, kurtek softshell, worków, plecaków, workoplecaków. Jak wykonać trwałe znakowanie odzieży roboczej z użyciem folii flock?

Jak można wykonać odblaskowe znakowanie odzieży roboczej?

Znakowanie odzieży roboczej może odbywać się między innymi poprzez nakładanie druku komputerowego, sublimację, druk 3D, sitrodruk transferowy, jak również poprzez naklejanie folii flex, flock i folii odblaskowych. Nadruki odblaskowe można wykonywać na dzianinach naturalnych i syntetycznych. Do najpowszechniej stosowanych technik transferowych ze wspomnianym efektem zalicza się naklejanie termiczne folii flex lub flock. Stosowanie folii pierwszego rodzaju do znakowania odzieży roboczej może być wykonane już na pojedynczych sztukach, ze względu na sposób ich aplikacji, są to rozwiązania atrakcyjne cenowo w przypadku małych, rozwijających się dopiero firm. Nanoszenie wzoru odbywa się poprzez wprasowanie taśmy w materiał. Warto dodać, że folia flex jest odporna na pranie w wysokich temperaturach — sięgających nawet 70 ºC. Do znakowania dużych powierzchni zaleca się użycie wytrzymalszych folii flock. Warto zaznaczyć, że poza wspomnianymi formami odblaskowego znakowania odzieży roboczej, w przypadku polarów stosuje się nici odblaskowe i zastosowanie haftu komputerowego.

Gdzie sprawdzi się znakowanie odzieży roboczej?

Dzięki zastosowaniu do znakowania odzieży roboczej wysokiej jakości folii o poziomie odblaskowości zgodnym z normą EN ISO 20471. Można ją bezpiecznie nanosić na odzież sportową, firmową: bluzy, koszulki uniformy robocze. Elastyczność folii pozwala na docinanie jej na dowolny kształt, a także nie przysparza większych problemów w codziennym użytkowaniu ubrań odblaskowych. Można je bez problemu poddawać praniu, intensywnie użytkować, a ona zachowa estetyczny wygląd i swoje właściwości.