Naturalne serum do twarzy 

21 listopada 2022 Wyłączono Przez MascNaHemoroidy

Każda skóra twarzy czasem potrzebuje bardzo intensywnej pielęgnacji, gdyż jest wystawiona na szereg czynników zewnętrznych, które mogą działać na jej szkodę. Z pomocą przychodzi serum naturalne do twarzy. Co to takiego? Serum występuję zazwyczaj w postaci emulsji, która nakładana jest na twarz. Serum naturalne skupia w sobie wyłącznie ekstrakty roślinne, które intensywnie wpłyną na skórę. Korzystanie z kosmetyków naturalnych ma zbawienny wpływ na skórę, gdyż unikamy dostarczania organizmowi substancji sztucznych, które mogą wywołać podrażnienia i mieć szkodliwy wpływ na kondycję naszej cery. Twarz jest naszą wizytówką, zatem zawsze powinniśmy dbać, aby wyglądała ona jak najbardziej promiennie i estetycznie. Możemy to osiągnąć tylko za sprawą świadomej pielęgnacji i wysokiej jakości kosmetyków.

Jak dobrać dobre serum do twarzy naturalne?

Najlepsze serum do twarzy to takie, które będzie składało się w zdecydowanej większości wyłącznie ze składników naturalnych. Jak wybrać zatem dobry kosmetyk, który spełni nasze oczekiwania i zarazem będzie skupiał w sobie substancje pochodzenia wyłącznie roślinnego? Warto sprawdzić, czy w składzie znajdują się składniki aktywne. Czym są? Składnikami aktywnymi nazwać możemy np. oleje roślinne, wody kwiatowe, witaminę E, aloes, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, witaminę C. Z tą ostatnią z wymienionych, czyli z witaminą C należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Silny koncentrat z witaminy C może zadziałać podobnie do kwasu, jakim jest retinol.

Czego należy unikać, gdy kupujemy serum naturalne?

Prócz tego, co powinno w sobie mieć dobre serum, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to,  co nie powinno się w żadnym wypadku w nim znaleźć, aby zachował on wszystkie swoje pożądane właściwości. Przede wszystkim serum nie powinno zawierać w swoim składzie: parafiny, olejów mineralnych i silikonów. Niemile widziane są również barwniki i sztuczne substancje perfumujące. Może to mieć bardzo szkodliwy wpływ na cerę i działać uczulająco.